Aktualności

Pijany kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie i błyskawicznej reakcji policjantów

Data publikacji 17.12.2018

Trzy promile alkoholu w organizmie miał 32-letni kierowca, który został zatrzymany na jednej z głównych ulic Drezdenka. Niebezpieczna sytuacja miał miejsce minionej soboty /15 grudnia/ około godziny 19. Dzięki obywatelskiej postawie jednego z podróżnych udało się przerwać skrajnie nieodpowiedzialną jazdę pijanego kierowcy. Mężczyzna próbował jeszcze uciekać pieszo, jednak został zatrzymany przez policjantów, którzy powiadomieni o jego „wyczynach”, błyskawicznie interweniowali na miejscu zdarzenia.

W związku z coraz trudniejszymi warunkami na drogach, jeszcze bardziej istotne staje się zachowanie pełnej koncentracji za kierownicą, pokora i przede wszystkim przestrzeganie przepisów. Opady deszczu śniegu oraz mokry i śliski asfalt to czynniki, które nie wpływają pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Dlatego istotne jest, aby szczególnie w tym czasie zachować wzmożoną czujność i ostrożność. Niestety o tych zasadach zapomniał 32-letni kierowca bmw, którego niebezpieczna jazda mogła doprowadzić do tragedii. Sytuacja miała miejsce minionej soboty /15 grudnia/ na jednej z głównych ulic Drezdenka. To wtedy uwagę jednego z kierowców zwróciła osobówka, której kierowca wyjeżdżając z podporządkowanej drogi miał problemy z włączeniem się do ruchu. Jadąc dalej zjeżdżał od lewej do prawej strony, jechał całą szerokością ulicy. Czujny obywatel wykazał się godną pochwały postawą, gdyż przysłowiowo „nie odwrócił głowy w drugą stronę”, lecz w bezpieczny sposób uniemożliwił dalszą jazdę 32-latkowi i wyciągnął z jego samochodu kluczyki. W tej sytuacji było to zachowanie wręcz wzorowe. Mężczyzna, którego postawa zasługuje na wielkie słowa uznania, powiadomił również o całym zdarzeniu dyżurnego strzeleckiej komendy. Ten na miejsce skierował policjantów. Nieodpowiedzialny kierowca próbując uniknąć odpowiedzialności próbował jeszcze uciekać pieszo. Został zatrzymany przez policjantów z Drezdenka, którzy powiadomieni o jego „wyczynach” błyskawicznie interweniowali na miejscu zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało trzy promile alkoholu w jego organizmie. Został zatrzymany i przewieziony do komendy w Strzelcach, gdzie usłyszał zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za jazdę bez uprawnień. Grożą mu nawet dwa lata pozbawienia wolności.

Kierowcy, który odpowiednio zareagował i uniemożliwił nietrzeźwej osobie dalszej jazdy dziękujemy i gratulujemy obywatelskiej podstawy. Dzięki niej, być może udało się uniknąć tragedii, a nieodpowiedzialny kierowca poniesie konsekwencje.

 

Opracował: mł. asp. Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Kraj.