Aktualności

Policja to nie tylko mundurowi. Święto Służby Cywilnej w Lubuskiem

Data publikacji 15.11.2017

W środę /15 listopada/ w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyły się uroczystości związane ze Świętem Służby Cywilnej. Kierownictwo Lubuskiej Policji podziękowało pracownikom za bezcenne wartości, które wnoszą w codzienne funkcjonowanie naszej formacji. Obok policjantek i policjantów to właśnie pracownicy cywilni poprzez ciężką pracę poprawiają skuteczność działań Policji budując jej profesjonalizm.

W zastępstwie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosława Janiaka, gospodarzem dzisiejszej uroczystości  był insp. Krzysztof Sidorowicz -  I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. Dzień Służby Cywilnej był doskonałą okazją, by podziękować pracownikom Policji garnizonu lubuskiego za wyjątkowe zaangażowanie i sumienną pracę. To właśnie pracownicy cywilni przyczyniają się do tego, że nasza formacja cieszy się dużym zaufaniem społecznym. Jest także postrzegana jako instytucja rzetelna i profesjonalna. Ta ciężka praca, choć w wielu momentach skryta i niewidoczna, jest fundamentem policyjnych działań. Jej integralną częścią, bez której wiele wykonywanych czynności nie tylko było by mniej skutecznych, ale wręcz niemożliwych do zrealizowania. Policjanci na co dzień dostrzegają ten wielki wkład, niemniej w tym dniu powinno to wybrzmieć szczególnie. 

Insp. Krzysztof Sidorowicz zwrócił się słowami:  „Szanowni Państwo, obok policjantek i policjantów to właśnie Wy macie istotny wkład we właściwe funkcjonowanie naszej formacji. Dbacie o należyty obieg dokumentów, wyposażenie jednostek oraz policjantów, finanse i sprawy kadrowe. A to zaledwie kilka najważniejszych zadań z wielości, z którymi stykacie się na co dzień. Od Waszej aktywności zawodowej, stałego podnoszenia kwalifikacji, wzbogacania zawodowego doświadczenia o nowe umiejętności, w znacznej mierze zależy sprawność i skuteczność policyjnych działań. Dzięki Państwa codziennej, solidnej i ciężkiej pracy nasza formacja jest postrzegana jako nowoczesna, spełniająca europejskie standardy i otwarta na potrzeby drugiego człowieka. Dziękuję za Waszą pełną pasji, zaangażowania, rzetelną pracę na rzecz lubuskiej Policji. W tym szczególnym dniu życzę Państwu, aby praca, która jest bez wątpienia trudna i odpowiedzialna, przynosiła Wam same sukcesy, dawała satysfakcję i zawodowe spełnienie. Życzę również dumy z poczucia przynależności do korpusu służby cywilnej, a na gruncie prywatnym – dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności, pogody ducha oraz spełnienia wszystkich marzeń…”

W jednostkach Policji w całym województwie lubuskim, oprócz policjantek i policjantów, swoją służbę pełni 487 pracowników korpusu służby cywilnej, w tym 218 pracuje w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Ta imponująca liczba jest najlepszym dowodem na to, jak wiele wykwalifikowanych osób wspiera działania lubuskiej Policji. Szczególnie pragnęliśmy uhonorować tych pracowników Policji garnizonu lubuskiego, którzy wyróżnili się wyjątkową inicjatywą, pracowitością i konsekwencją w wykonywaniu obowiązków służbowych.13 pracowników z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., jedna osoba z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp. oraz 14 z Komend Miejskich i Powiatowych Policji województwa lubuskiego otrzymało nagrody finansowe i listy gratulacyjne.

Dziękujemy za Wasza pracę!

 

Opracował: nadkom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Powrót na górę strony