XVIII edycja Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczne wakacje z Lupo”

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. wspólnie
z Fundacją „Contra Crimen” i Województwem Lubuskim organizuje XVIII edycję Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczne wakacje z Lupo”. Turniej skierowany jest do uczniów klas V-VI szkół podstawowych z całego
woj. lubuskiego.

 

Aktualnie specjaliści ds. nieletnich, specjaliści ds. profilaktyki społecznej oraz dzielnicowy realizują spotkania profilaktyczne przygotowujące uczestników do finałów powiatowych, które odbędą się w maju 2017 r. Finał Turnieju zaplanowano na 14 czerwca 2017 r. w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 18 w Zielonej Górze.

 

Celem Turnieju jest ograniczanie przestępczości oraz zjawisk patologicznych wśród dzieci
i młodzieży poprzez edukację z zakresu przeciwdziałania przemocy (w tym cyberprzemocy),
bezpieczeństwa na imprezach masowych, zasad ruchu drogowego, bezpiecznych zachowań i sposobów unikania zagrożeń, uzależnień i zdrowego stylu życia oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

W ramach Finału 14 czerwca 2017 r. zawodnicy przystąpią do zadania praktycznego
tj. „Miasteczka Ruchu Drogowego”. Tą konkurencję oceni funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego KWP Gorzów Wlkp. Następnie finaliści usiądą do Testu Wiedzy, w którym będą musieli zmierzyć się z 30 pytaniami i wybrać z trzech odpowiedzi tą jedną prawdziwą. Pytania zawierają treści z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpiecznych zachowań, przeciwdziałania przemocy i cyberprzemocy, a także przeciwdziałania uzależnieniom i zasad ruchu drogowego. Na koniec trójka najlepszych uczestników przystąpi do ścisłego finału – zadania praktycznego z pierwszej pomocy przedmedycznej, którą oceni ratownik medyczny.  

Nagrody zakupi Fundacja Contra Crimen w Gorzowie Wlkp. dzięki wsparciu finansowemu Województwa Lubuskiego. Współorganizatorami Turnieju są: Kuratorium Oświaty, Wojewódzki Ośrodek Metodycznym w Gorzowie Wlkp., Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w  Gorzowie Wlkp.

Turniej realizowany jest w ramach Wojewódzkiego Programu Prewencyjnego pn. „LUPO”. Zadanie współfinansowane ze środków WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO.

 

 

 

Opracował: Wydział Prewencji KWP Gorzów Wlkp.

Załączniki do strony

  • 380.93 KB