Aktualności

KPP Żagań

Zamaskowany mężczyzna z nożem w ręku napadł na sklep – napastnik zatrzymany przez Policję

Data publikacji 26.06.2020

Żagańscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o napad z użyciem noża na jeden ze sklepów w Żaganiu. Zamaskowany 24-latek ukradł 500 złotych, papierosy i alkohol. Za przestępstwo rozboju grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec męzczyzny 3 miesiące tymczasowego aresztu.

W piątek (19 czerwca) do jednego z żagańskich sklepów wszedł zamaskowany mężczyzna z nożem w ręku. Grożąc sprzedawczyni zażądał wydania pieniędzy w kwocie 500 zł, paczki papierosów i butelki wódki. Kobieta z obawy o życie i zdrowie własne oraz swojego chłopaka, który był w tym momencie w sklepie, spełniła żądania napastnika. Ten po uzyskaniu zamierzonego celu uciekł.

Gdy tylko informacja o tym zdarzeniu dotarła do Policji, na miejsce przybyli funkcjonariusze dochodzeniowo-śledczy wraz z technikiem kryminalistyki, którzy przeprowadzili niezbędne czynności oraz zabezpieczyli monitoring. Pomimo tego, że mężczyzna był zamaskowany, bardzo szybko został wytypowany i zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego żagańskiej jednostki. 24-lateki usłyszał zarzut dokonania rozboju przy użyciu noża. Przestępstwo to jest zagrożone karą od 3 do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.  

 

Źródło: sierż. Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu