Lubuscy policjanci sprawdzali czy na drogach nie ma szaleństwa - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

Lubuscy policjanci sprawdzali czy na drogach nie ma szaleństwa

Data publikacji 15.05.2020

Policjanci ruchu drogowego w całym regionie kontrolowali prędkość kierowców. To wynikało z ogólnopolskich działań prowadzonych pod nazwą „kaskadowe pomiary prędkości”. Mają one powstrzymać drogowych szaleńców lub ich wyeliminować z polskich dróg. Policjanci w lubuskiem upomnieli 260 zmotoryzowanych, którzy za mocno wciskali pedał gazu i zatrzymani 10 praw jazdy. Działania te będą powtarzane.

Sprawdzanie stanu technicznego pojazdów, trzeźwości, dokumentów uprawiających do kierowania, a przede wszystkim kaskadowe kontrole prędkości – tym w czwartek /14 maja/ zajmowali się policjanci lubuskiej drogówki zwracając szczególna uwagę na zachowanie zmotoryzowanych na drogach. Nieodpowiedzialni kierowcy, których jazda zagrażała bezpieczeństwu na drodze musieli się liczyć z konsekwencjami.

Dobre warunki na drodze i coraz większe luzowanie obostrzeń spowodowanych pandemią koronawirusa sprzyja gęstniejącym ruchem drogowym. Kierowcy muszą zachowywać jednak szczególną ostrożność, a przede wszystkim przestrzegać przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza tych związanych z ograniczeniami prędkości. To bowiem niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest cały czas najczęstszą przyczyną wypadków. Wyższa prędkość zdecydowanie wpływa na dłuższą drogę hamowania. Dlatego tak istotne dla bezpieczeństwa użytkowników dróg są działania lubuskiej drogówki, prowadzone cyklicznie pod nazwą „KASKADA”. Polegają one na specyficznym usytuowaniu patroli policyjnych na wybranych odcinkach drogi. Często zdarza się, że kierowca po minięciu radiowozu policyjnego zaczyna zwiększać prędkość, myśląc, że w najbliższym czasie nie spotka już patrolu. Tym razem wygląda to inaczej. Patrole policyjne rozlokowane są tak, że po przejechaniu kilku kilometrów natrafiamy na kolejny. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwali również policjanci w nieoznakowanych radiowozach z videorejestratorem. Dzięki temu szansa na wyeliminowanie niebezpiecznych zachowań na drodze znacznie się zwiększa. Tym razem lubuscy policjanci upomnieli 260 zmotoryzowanych i zatrzymali 10 praw jazdy ale działania te będą z pewnością powtarzane.

 

Opracował: nadkom. Marcin Maludy

podkom. Grzegorz Jaroszewicz

podkom. Maciej Kimet

Ładowanie odtwarzacza...