Mieszkańcy zgłaszają, policjanci działają. W trosce o bezpieczeństwo pieszych - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Sulęcin

Mieszkańcy zgłaszają, policjanci działają. W trosce o bezpieczeństwo pieszych

Data publikacji 15.04.2019

Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym to priorytet sulęcińskiej Policji. Prócz cyklicznych działań kontrolnych, mundurowi podejmują szereg inicjatyw. Na jednej z debat społecznych, zgłoszony przez mieszkańców problem dotyczył jakości oznakowania w rejonie przejść dla pieszych. Dzięki współpracy Policji z innymi instytucjami, na głównych ulicach Sulęcina stanęły nowe, odblaskowe wersje znaków.

Od wczesnych godzin porannych (15 kwietnia) sulęcińscy policjanci prowadzą wzmożone działania kontrolne „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Przez cały dzień, funkcjonariusze Ruchu Drogowego i Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego szczególną uwagę zwracają na zachowania w rejonie przejść dla pieszych. Jako najczęstszą przyczynę wypadków drogowych z udziałem pieszych, w których sprawcami są kierujący pojazdami, wskazać należy nieprawidłowe przejeżdżanie, wymijanie, omijanie lub wymuszenie pierwszeństwa przejazdu, do których dochodzi na przejściach.

Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym to jeden z priorytetów sulęcińskich policjantów, prócz cyklicznych działań kontrolnych, mundurowi podejmują szereg inicjatyw. Jedną z nich jest poprawa jakości oznakowania w rejonie przejść na pieszych. Był to również jeden z problemów zgłoszonych przez uczestników debaty społecznej. Sulęcińska Policja stawia przede wszystkim na działanie! Dzięki współpracy z innymi instytucjami, na głównych ulicach Sulęcina ustawione zostały znaki drogowe „przejście dla pieszych” w wersji fluorescencyjnej. To rozwiązanie sprawia, że kierowcy, w sytuacjach zmniejszonej widoczności ze znacznym wyprzedzeniem są informowani, że zbliżają się do przejścia, a co za tym idzie muszą zachować szczególną ostrożność.

 

sierż. Klaudia Richter

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

  • znaki drogowe
  • policjanci z notatnikiem
  • policjant stoją przy znaku
  • policjanci jadą radiowozem
  • znak przy przejściu dla pieszych
  • policjanci przy przejściu dla pieszych