"100 lat Policji" - ETAP WOJEWÓDZKI KONKURSU ROZSTRZYGNIĘTY - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

"100 lat Policji" - ETAP WOJEWÓDZKI KONKURSU ROZSTRZYGNIĘTY

Data publikacji 10.04.2019

5 kwietnia 2019 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej etapu wojewódzkiego Konkursu pn. Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji”. Konkurs, którego celem jest upowszechnianie i popularyzacja wiedzy o zadaniach, misji i etosie polskiej Policji, a także kształtowanie pozytywnych postaw niezbędnych w integracji społeczności policyjnej, przygotowała Komenda Główna Policji.

Do eliminacji wojewódzkich konkursu nadesłano 24 prace w kategorii konkurs plastyczny oraz 3 prace (krótkie formy filmowe) w kategorii konkurs audiowizualny.
Do rywalizacji stanęli uczniowie sześciu placówek edukacyjnych województwa lubuskiego: Szkoły Podstawowej nr 2 im. Pułku Zmechanizowanego Ułanów Karpackich w Gubinie, Szkoły Podstawowej im. Kresowian w Czarnowie, Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kamieniu Wielkim, Liceum Ogólnokształcącego w Rzepinie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie oraz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ośnie Lubuskim. Łącznie do konkursu przystąpiły 24 osoby oraz 3 grupy filmowe w wieku od 6 do 23 lat.

Komisja Konkursowa miała trudne zadanie, gdyż – zgodnie z Regulaminem konkursu – mogła wytypować do etapu ogólnopolskiego wyłącznie jedną pracę w każdej kategorii konkursowej. Po długich i burzliwych obradach Komisja w składzie:

  • Magdalena Dudlej – Wydział Komunikacji Społecznej KWP w Gorzowie Wlkp. – przewodnicząca komisji,
  • podinsp. Anna Księżak-Nowak – Wydział Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp.,
  • sierż. szt. Maciej Kimet – Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.,
  • st. post. Przemysław Adamik – Wydział Komunikacji Społecznej KWP w Gorzowie Wlkp.,

biorąc pod uwagę zgodność tematu pracy z tematem konkursu, oryginalność ujęcia tematu, wartość estetyczną i techniczną pracy, atrakcyjność zastosowanych form artystycznych, kreatywność, wrażliwość artystyczną, samodzielność wykonania oraz umiejętność zaprezentowania własnych obserwacji i przemyśleń, postanowiła zakwalifikować do etapu ogólnopolskiego:

w kategorii: konkurs plastyczny

pracę Klaudii Wyszyńskiej z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ośnie Lubuskim pt. „Św. Michał Archanioł” (opieka artystyczna: Monika Stegeman)

w kategorii: konkurs audiowizualny

pracę grupy filmowej „Orły z Kamienia Wielkiego” ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kamieniu Wielkim pt. „Kim zostanę w przyszłości” (opieka artystyczna: Emila Mak).

Wszystkim osobom, które nadesłały prace na konkurs gratulujemy kreatywności i wrażliwości artystycznej oraz dziękujemy za udział w etapie wojewódzkim. Zwycięzcom życzymy powodzenia na szczeblu centralnym!

Konkurs przeprowadził Wydział Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

 

oprac. Magdalena Dudlej

WKS KWP w Gorzowie Wlkp.

fot. sierż. szt. Maciej Kimet

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp. 

 

Pliki do pobrania