„Milion swingów dla autyzmu”-policjanci włączają się w akcję - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Nowa Sól

„Milion swingów dla autyzmu”-policjanci włączają się w akcję

Data publikacji 08.04.2019

Policjanci oraz pracownicy z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli wzięli udział akcji charytatywnej oraz włączyli się do kwesty na rzecz chorujących na tę przypadłość. Osoby z autyzmem potrzebują stałej opieki, różnych form psychoterapii oraz cierpliwości i wielkiego zaangażowania wielu osób. Chętnych do czynnego udziału w akcji nie brakowało, przewodnie hasło to: "Chcemy podzielić się szczęściem z tego, co robimy.”

W sobotę /6 kwietnia/ o godz. 12.00 rozpoczęła się wielka akcja charytatywna „Milion swingów dla autyzmu” na terenie klubu CNS w Nowej Soli. Dużo ludzi przyszło na to wydarzenie niewiele wiedząc o autyzmie. Takie spotkania skutkują tym, że ludzie zaczynają rozumieć, akceptować odmienność tych osób. Wielu nie wiedziało co to są swingi, na czym polegają? Swingi polegają na wymachach z odważnikiem kulowym tzw. kettlebellem. Uczestnicy akcji mogli się porządnie zmęczyć pokazać, że dobra energia jest w każdym z nas! Kiedy dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego zaczęły swingować, brawa nie miały końca. To dopiero było szczęście! O godzinie 14.00 nad Nową Solą zrobiło się niebiesko od balonów, które uniosły się w górę symbolizując solidarność z chorującymi osobami. Podczas całej imprezy do puszek zbierane były pieniądze na leczenie osób z autyzm.

Uśmiech i radość dzieci wywołał tygrysek Lupo - maskotka lubuskiej policji. Uczestnicy mieli również okazję zobaczyć umundurowanie policjanta biorącego udział w zabezpieczeniu imprezy masowej. Dużą atrakcją cieszył się trenażer strzelecki, który umożliwił sprawdzenie swoich możliwości i posiadanych umiejętności. Dzieci otrzymywały drobne upominki w postaci słodyczy i materiałów promujących bezpieczeństwo. Uczestnicy mogli zrobić sobie pamiątkowy odcisk palca. Wierzymy, że takie imprezy pomogą zrozumieć innym ludziom problem autyzmu.

 

sierż.sztab. Renata Dąbrowicz – Kozłowska

KPP w Nowej Soli

Ładowanie odtwarzacza...