Zadał śmiertelny cios. Został szybko ustalony i zatrzymany przez policjantów z Gorzowa - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KMP Gorzów Wielkopolski

Zadał śmiertelny cios. Został szybko ustalony i zatrzymany przez policjantów z Gorzowa

Data publikacji 02.04.2019

Policjanci z Gorzowa bardzo szybko ustalili i zatrzymali 22-letniego mieszkańca Nowej Soli, który w sobotnią noc zadał śmiertelny cios innemu uczestnikowi zabawy. Młody mężczyzna usłyszał już zarzut, za który grozi mu nawet dożywocie. Prokuratura wnioskuje o areszt.

Do tej tragedii doszło w niedzielę 31 marca około 4 nad ranem przy ul. Mostowej. Policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który leżał nieprzytomny na chodniku pod jedną z gorzowskich dyskotek. Świadkowie, a później ratownicy podjęli reanimację 31-letniego mężczyzny i przewieźli go do szpitala. Niestety pomimo wysiłków medyków mężczyzny nie udało się uratować. Przeprowadzone badania prosektoryjne wykazały, że bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny był uraz w postaci krwiaka mózgu. Wykonywane są także dalsze czynności.

Na miejscu zdarzenia bardzo szybko pojawili się policjanci. Zabezpieczając teren przystąpili do czynności związanych z oględzinami miejsca zdarzenia oraz tych składających się na cały proces wykrywczy. Równolegle prowadzone były działania, których głównym celem było wyjaśnienie przyczyn tej sytuacji. Prowadzone dynamicznie ale i profesjonalnie czynności przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. bardzo szybko przełożyły się na konstruktywne wnioski. Wytypowano bowiem osobę, która mogła mieć związek ze śmiercią 31-latka. Dalsze, równie szybkie, działania skutkowały zatrzymaniem 22-leniego mieszkańca Nowej Soli. Był nietrzeźwy. W poniedziałek /1 kwietnia/ usłyszał zarzut związany z ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka. Na wtorek /2 kwietnia / zaplanowane jest posiedzenie aresztowe, o które wnioskowała Prokuratura Rejonowa w Gorzowie Wlkp. Grozi mu dożywocie.

Art. 156. Spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

§ 1. Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci:

1)pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia,
2) innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 5, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.


Opracował: nadkom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

 st.sierż. Mateusz Sławek

Ładowanie odtwarzacza...