Planował wprowadzić na rynek znaczne ilości narkotyków. Przeszkodzili mu policjanci - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KMP Zielona Góra

Planował wprowadzić na rynek znaczne ilości narkotyków. Przeszkodzili mu policjanci

Data publikacji 14.03.2019

Zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową ustalili operacyjnie, że w jednym z mieszkań na terenie miasta przebywa 35-latek, który może posiadać znaczne ilości narkotyków. Jak ustalili, mężczyzna ten najprawdopodobniej planował wprowadzić je do obrotu na terenie Zielonej Góry i okolic. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze został aresztowany na 3 miesiące.

W trakcie prowadzonych działań, gdy policjanci mieli już uzasadnione podejrzenie, że mężczyzna ma narkotyki podjęli decyzję o jego zatrzymaniu. Mężczyzna na widok policjantów był bardzo nerwowy i próbował uciec. Po przeszukaniu jego mieszkania funkcjonariusze zwalczający przestępczość narkotykową znaleźli ponad 128 marihuany przechowywane w szklanych słoikach i plastikowych torebkach. Ponadto zabezpieczyli 4 młynki do mielenia marihuany, wagę elektroniczną oraz pieniądze w kwocie 3750 zł.

Zatrzymany 35-latek jest znany Policji i był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Tym razem usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i przygotowania do wprowadzania tych środków do obrotu. Za te przestępstwa wg. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Od początku roku to już kolejna osoba zatrzymana z dużą ilością narkotyków, a następnie aresztowana przez sąd. Zaledwie miesiąc temu policjanci zatrzymali mężczyznę, który miał duże ilości marihuany i decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze został aresztowany na 3 miesiące. Pod koniec lutego natomiast, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych sulechowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową zielonogórskiej komendy miejskiej doprowadzili do zatrzymania 6 osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Dwie z zatrzymanych osób – kobieta i mężczyzna - usłyszeli zarzuty związane ze sprzedażą znacznych ilości narkotyków: 1 kilograma marihuany i 2,5 kg amfetaminy. Oboje zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Każdego roku zielonogórscy policjanci prowadzą dziesiątki takich spraw. Pomimo zagrożenia wysoką karą i eliminacji z rynku dilerów, cały czas pojawiają się osoby, które skuszone perspektywą łatwego i szybkiego zarobku, podejmują to ogromne ryzyko. W konsekwencji jednak trafiają przed wymiar sprawiedliwości, gdyż wykrywalność przestępstw narkotykowych na terenie powiatu zielonogórskiego od lat wynosi ponad 90%, a w ostatnim roku wyniosła 94%.

 

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Ładowanie odtwarzacza...