Aktualności

KPP Międzyrzecz

Skradzione przedmioty wróciły do właścicieli. Skuteczna praca policjantów z Międzyrzecza

Data publikacji 14.03.2019

Policjanci z Międzyrzecza są skuteczni w ustalaniu podejrzanych o kradzieże i włamania. Po zaledwie dwóch godzinach dotarli do osoby, odpowiedzialnej za kradzież telefonu. Zatrzymano również dwóch mężczyzn, którzy włamali się do domu i ukradli kilkadziesiąt drobnych przedmiotów.

Policjanci z Międzyrzecza są skuteczni w ustalaniu, wykrywaniu i zatrzymywaniu podejrzanych o kradzieże oraz włamania. W przypadku kradzieży telefonu komórkowego z Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury, potrzebowali dwóch godzin na zatrzymanie odpowiedzialnych za przestępstwo. Policjanci pełniący służbę w patrolu interwencyjnym już z nagrań monitoringu rozpoznali podejrzanych, którzy zdążyli uciec przed ich przyjazdem. Jednak już po dwóch godzinach od zgłoszenia, policjanci patrolując teren miasta zauważyli ich w rejonie jednego ze sklepów. Obaj zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali również skradziony telefon, który został przekazany właścicielowi.

Kolejną sprawą, jaką zajęli się międzyrzeccy policjanci, to włamanie do budynku mieszkalnego. Przestępcy uszkodzili drzwi i dostali się do wnętrza mieszkania. Z ustaleń policjantów wydziału kryminalnego wynika, że tam najpierw usiedli w fotelach i dokończyli picie alkoholu, po czym zaczęli szukać wartościowych przedmiotów. W efekcie z mieszkania ukradli m.in. butlę i kuchenkę gazową oraz odzież i dekoder telewizyjny. Łączna suma strat to ok dwa tys. zł. Podjęte działania operacyjne przyniosły efekty i już po dwóch dniach policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Międzyrzecza. Obaj usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci również w tym przypadku odzyskali utracone mienie.

 

asp. Justyna Łętowska

KPP w Międzyrzeczu