Trzy komendy w walce z drogowymi piratami - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Słubice

Trzy komendy w walce z drogowymi piratami

Data publikacji 13.03.2019

Policjanci ze słubickiej drogówki wspomagani przez policjantów z Sulęcina oraz Świebodzina przeprowadzają działania kontrolno-prewencyjne pn. ,,Trójkąt Bezpieczeństwa”. Akcja realizowana jest na drogach, na których dochodzi najczęściej do zdarzeń drogowych. Policjanci kontrolują prędkość oraz stosowanie się kierujących do przepisów.

We wtorek (12 marca) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Słubicach wspomagani przez funkcjonariuszy z Sulęcina i Świebodzina na terenie powiatu słubickiego przeprowadzili działania „Trójkąt Bezpieczeństwa”. Akcja realizowana jest cyklicznie, również na terenie innych powiatów województwa lubuskiego. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz stopnia poczucia bezpieczeństwa wśród użytkowników dróg.

Działania odbyły się na drodze W-137. To na tej drodze w powiecie słubickim dochodzi do zdarzeń drogowych. Policjanci ruchu drogowego w kilku punktach kaskadowo kontrolują prędkość, trzeźwość, stan techniczny pojazdów. Sprawdzają, czy piesi po zmierzchu poza obszarem zabudowanym poruszają się po drodze z widocznymi elementami odblaskowymi. Policjanci kontrolowali również przestrzeganie przepisów o stosowaniu pasów bezpieczeństwa i fotelików do przewożenia dzieci w pojazdach.

 

mł.asp. Ewa Murmyło

KPP w Słubicach