Wstąp do Lubuskiej Policji – mundurowi promowali swój zawód wśród młodzieży - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KMP Zielona Góra

Wstąp do Lubuskiej Policji – mundurowi promowali swój zawód wśród młodzieży

Data publikacji 13.03.2019

Zielonogórscy policjanci promowali swój zawód na XVII Targach Edukacyjnych – Targach Pracy i Kariery Absolwent 2019. Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji zachęcali absolwentów szkół średnich do związania swojej przyszłości z Policją.

Policyjne stoisko promocyjne Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze cieszyło się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Wiele osób spośród wszystkich odwiedzających wyraziło chęć wstąpienia do służby w Policji. Młodzi ludzie zwracali się też do policjantów z prośbą o poradę w różnych sprawach, a ponadto byli bardzo zainteresowani specyfiką służby w różnych policyjnych pionach. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy chcieli dowiedzieć się więcej o pracy policjantów służby kryminalnej, ale nie brakowało też chętnych do pracy w drogówce.
Podczas targów, stoisko policyjne wzbudziło zainteresowanie zarówno młodzieży, ale także nauczycieli, doradców zawodowych i rodziców, którzy szukali informacji z myślą o przyszłości swoich dzieci.  Ponadto nauczyciele ze szkół średnich prosili o materiały informacyjne, ale także deklarowali chęć spotkania z policjantami  na indywidualnych zajęciach dla poszczególnych klas w szkołach.
Policjanci oprócz promowania swojego zawodu i zachęcania do wstępowania w szeregi lubuskiej Policji udzielali bardzo wielu porad i wskazówek dotyczących różnych tematów. Tegoroczne Targi Absolwent, odwiedzili nauczyciele i młodzież z Zielonej Góry, ale było też bardzo dużo szkół z innych miejscowości południa województwa lubuskiego, m.in. z Nowej Soli czy Gubina.

 

podinsp. Małgorzata Stanisławska

KMP w Zielonej Górze