Wspólny cios Policji i KAS w nielegalny hazard - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Krosno Odrzańskie

Wspólny cios Policji i KAS w nielegalny hazard

Data publikacji 13.03.2019

Trzy lata pozbawienia wolności, a także kara pieniężna w wysokości 400 tysięcy złotych grozi właścicielowi nielegalnego kasyna, które we wtorek (12 marca) zlikwidowali policjanci z Komisariatu Policji w Gubinie wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego.

To już kolejne uderzenie gubińskich kryminalnych w światek nielegalnego hazardu. Każda informacja o nowym punkcie, w którym prawdopodobnie może być prowadzona działalność oferująca nielegalny hazard jest przez nich sprawdzana. Tak też było i tym razem.

We wtorek (12 marca) policjanci z Gubina wspólnie z funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego weszli do lokalu w Gubinie, gdzie miało funkcjonować pseudokasyno. W środku policjanci ujawnili cztery działające urządzenia, które podczas eksperymentu przeprowadzonego przez pracowników Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego okazały się automatami do gier. Funkcjonariusze zabezpieczyli automaty, które trafiły do magazynu LUCS. Właścicielowi urządzeń grozi kara pieniężna w wysokości 400 tysięcy złotych, a także kara pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci przypominają, że ustawa o grach hazardowych przewiduje, że za niezarejestrowane automaty do gier właściciel może zostać ukarany karą pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego automatu. Ponadto grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Wysoką karę pieniężną może ponieść również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal pod nielegalne automaty do gier hazardowych. Dalsze postępowanie w tej sprawie będą prowadzili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

 

Źródło: kom. Norbert Marczenia

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Ładowanie odtwarzacza...