Na S3 kierowca ciężarówki miał 2,3 promila alkoholu. Zatrzymali go policjanci - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Świebodzin

Na S3 kierowca ciężarówki miał 2,3 promila alkoholu. Zatrzymali go policjanci

Data publikacji 12.03.2019

Ponad dwa promile alkoholu miał w organizmie 49-letni kierowca, który jechał drogą ekspresową S3 w okolicy Świebodzina. Mężczyzna prowadził ciężarówkę, jego ładunkiem była stal. W przypadku zderzenia z tym pojazdem konsekwencje mogłyby być tragiczne. Jego jazdę zakończyła świebodzińska drogówka.

Każdego dnia trasą ekspresową S3 przemieszcza się sporo pojazdów. Aby było bezpieczniej, droga ta patrolowana jest przez policjantów ruchu drogowego. Ich zadanie to przede wszystkim zatrzymywanie kierowców, którzy nie przestrzegają prawa i stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

W poniedziałek (11 marca) patrol świebodzińskiej drogówki zatrzymał do kontroli kierowcę ciężarówki, który przewoził stal. Prowadzenie takiego pojazdu to duża odpowiedzialność. W przypadku zderzenia skutki mogą być katastrofalne. Podczas rozmowy mundurowi wyczuli od kierującego alkohol. Po sprawdzeniu alkomatem okazało się, że mężczyzna ma 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Pojazd został zabezpieczony przez pomoc drogową, a kierowca zatrzymany. Stracił również uprawnienia. Po wytrzeźwieniu 49-latkowi zostaną postawione zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Kierujący, oprócz utraty uprawnień oraz minimum 3-letniego zakazu prowadzenia pojazdu, będzie musiał wpłacić 5 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Ofiarom Przestępstw i Pomocy Postpenitencjarnej. Grozi mu również kara pozbawienia wolności do dwóch lat oraz grzywna.

Pamiętajmy, że prowadząc pojazd odpowiedzialni jesteśmy nie tylko za siebie. Konsekwencje naszych czynów odczuć mogą osoby podróżujące z nami lub inni uczestnicy ruchu drogowego.

 

sierż. szt. Marcin Ruciński

KPP w Świebodzinie

Ładowanie odtwarzacza...