Policjanci skuteczni w walce z przestępczością narkotykową - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Krosno Odrzańskie

Policjanci skuteczni w walce z przestępczością narkotykową

Data publikacji 11.03.2019

W miniony weekend policjanci z Gubina i Krosna Odrzańskiego zatrzymali siedmiu młodych mężczyzn. Wszyscy posiadali przy sobie środki odurzające. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomani grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.

W niedzielne popołudnie gubińscy kryminalni ustalili, że 22-letni mieszkaniec Gubina może posiadać przy sobie narkotyki. Informacja potwierdziła się. Policjanci znaleźli przy nim marihuanę. 22-latek został zatrzymany. Dwie godziny później, policjanci gubińskiej patrolówki kontrolowali trzech młodych mężczyzn w wieku od 20 do 24 lat. Każdy z nich posiadał przy sobie działkę marihuany. Kolejnym zatrzymanym był 19-latek z Gubina, którego policjanci zatrzymali w rejonie dyskoteki. On także będzie odpowiadał za posiadanie marihuany. Do dwóch następnych zatrzymań doszło w Krośnie Odrzańskim i Gubinie. Tym razem policjanci podczas kontroli drogowej ujawnili marihuanę i amfetaminę którą posiadali pasażerowie pojazdów.

Przypominamy, że w myśl art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii osoba posiadająca środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3, a jeżeli byłaby to znaczna ilość narkotyków sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Źródło: kom. Norbert Marczenia

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim