Podium Pucharu Polski Oyama Karate dla policjanta z Żar

Data publikacji 11.03.2019

W Nowogrodzie Bobrzańskim odbył się zawody karate rozgrywane w ramach trzeciego Pucharu Polski Oyama Karate. Młodszy aspirant Grzegorz Nowak wywalczył w nich trzecie miejsce. W kategorii senior plus (w wadze do 80 kilogramów) wystartował policjant, który na co dzień służbę pełni w Komedzie Powiatowej Policji w Żarach.

W minioną sobotę (9 marca) w hali sportowej w Nowogrodzie Bobrzańskim odbył się trzeci Puchar Polski Oyama Karate. W turnieju udział wzięło ponad 150 zawodników z 23 miast z całej Polski i niemieckiego Cottbus. Wśród uczestników znalazł się również młodszy aspirant Grzegorz Nowak - policjant z żarskiej jednostki. Wystartował on w kategorii senior plus (w wadze do 80 kilogramów) i stanął na podium, zajmując trzecie miejsce. To kolejny sukces policjanta, który sportami walki interesuje od ponad 20 lat. W maju 2018 roku w Jeleniej Górze odbyły się 23 Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Kumite. Na zawody przybyło 300 zawodników z 34 klubów z całej Polski. Grzegorz wystartował wówczas w najcięższej kategorii senior plus powyżej 80 kilogramów i wywalczył podium, został Wicemistrzem Polski Oyama Karate w Kumite.

Grzegorz jest znakomitym i doświadczonym zawodnikiem o czym świadczą sukcesy osiągnięte przez niego pomimo długiej przerwy. Gratulujemy mu i życzymy dalszych sukcesów.

Źródło: komisarz Aneta Berestecka