Aktualności

Wsłuchujemy się w głos mieszkańców – więcej policyjnych kontroli to większe poczucie bezpieczeństwa

Data publikacji 11.03.2019

Policjanci ze strzeleckiej drogówki realizują oczekiwania, jakie sygnalizują mieszkańcy powiatu. Dotyczą one jeszcze częstszych kontroli trzeźwości. Dlatego mundurowi w różnych miejscach i o różnej porze sprawdzają trzeźwość nawet kilkudziesięciu osób w krótkim czasie. Wszystko po to, aby wyeliminować z dróg nieodpowiedzialnych kierowców, wsiadających za kierownicą po alkoholu, co w konsekwencji wpłynie na podniesienie bezpieczeństwa na drogach.

Kierowca pod działaniem alkoholu, to zagrożenie dla siebie i pozostałych uczestników ruchu drogowego. To fakt, który nie podlega żadnej wątpliwości. Dlatego policjanci odpowiedzialni za bezpieczeństwo w ruchu drogowym robią wszystko, aby każdy kto decyduje się wsiąść za kierowcę na „podwójnym gazie”, poniósł tego surowe konsekwencje. Jednym ze sposobów są częste kontrole, w czasie których mundurowi „w białych czapkach” wyposażeni w urządzenia do badania zwartości alkoholu sprawdzają trzeźwość kierowców. Taką potrzebę sygnalizowali mieszkańcy powiatu. Kontrole charakteryzują się sprawdzeniem stanu psychofizycznego nawet kilkudziesięciu osób w krótkim czasie. Tylko podczas minionego weekendu strzelecka drogówka prowadziła tego typu działania w kilku miejscach. Jednym z nich był Zwierzyn, gdzie policjanci na ul. Wojska Polskiego sprawdzili trzeźwość kilkudziesięciu zmotoryzowanych. Niestety jedna osoba kierowała w stanie po użyciu alkoholu. Był nim młody kierowca osobówki, który tłumaczył policjantom, że alkohol pił dzień wcześniej. Takie tłumaczenia policjantów nie przekonało. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy i skierowali jego sprawę do sądu. Również tego samego dnia policjanci przerwali jazdę kierowcy z Ukrainy, który miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grożą surowe konsekwencje. Policjanci czuwają na drogach nie tylko o dużym natężeniu ruchu, ale również na tych lokalnych, dlatego policyjnej kontroli trzeba się spodziewać o każdej porze i w każdym miejscu. Jeżeli kierowcy nie są pewni, czy mogą bezpiecznie wsiąść za kierownicę dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z ogólnodostępnych urządzeń do badania trzeźwości. Są one dostępne w komendach, komisariatach i posterunkach Policji. W powiecie strzelecko-drezdeneckim takie badanie można wykonać w Strzelcach Krajeńskich, Drezdenku i Dobiegniewie.

 

Źródło: mł. asp. Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Kraj.