Aktualności

KPP Strzelce Krajeńskie

Jeden weekend i pięciu zatrzymanych piratów drogowych. Kolejne skuteczne działania strzeleckiej drogówki

Data publikacji 25.02.2019

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Tylko w czasie dwóch dni minionego weekendu, mundurowi zatrzymali prawo jazdy w pięciu przypadkach. Każdy w ramach działań „Bezpieczna K-22” i „Prędkość”.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich intensywnie pracują, aby zatrzymywać tych kierowców, którzy nie stosują się do przepisów związanych z ograniczeniem prędkości. W 2018 roku policjanci z drogówki zatrzymali w 114 przypadkach prawo jazdy kierowcom za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Dzięki temu udało się zapobiec niebezpiecznym sytuacjom na drogach powiatu. Policyjne działania są również kontynuowane w obecnym roku m.in. pod nazwą „Bezpieczna K-22” i „Prędkość”. W ich trakcie, tylko w czasie minionego weekendu policjanci zatrzymali pięciu kierowców, którym odebrali uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy.

Pierwszy przypadek miał miejsce w piątek /22 lutego br./ na ul. Gdańskiej w Dobiegniewie. Tutaj jazdę na policyjnej kontroli zakończył 35-letni kierowca iveco. Mężczyzna jechał ponad 50 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do tzw. „pięćdziesiątki”. Tego samego dnia na policyjnej kontroli jazdę zakończył kierowca bmw. 43-latek został zatrzymany na ul. Gorzowskiej w Dobiegniewie. Jechał z prędkością 107 km/h. Również w piątek policjanci przerwali niebezpieczna jazdę kierowcy volkswagena. Jego 35-letni kierowca został zatrzymany w miejscowości Ługi. Z kolei w niedzielę /24 lutego br./ uprawnienia na trzy miesiące stracili kierowcy, którzy zostali zatrzymani do kontroli drogowej w Rolewicach i Dobiegniewie.

Wszystkie opisane przypadki miały miejsce na drodze nr k22. To główny szlak komunikacyjny biegnący przez teren powiatu. Jednak policyjnej kontroli trzeba się spodziewać również na trasach o mniejszym natężeniu ruchu.

 

mł. asp. Tomasz Bartos

KPP w Strzelcach Kraj.