Wzorowa koordynacja działań i uratowane życie mężczyzny - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Międzyrzecz

Wzorowa koordynacja działań i uratowane życie mężczyzny

Data publikacji 12.02.2019

Natychmiastowe działanie i koordynacja służb, wykorzystanie nowoczesnych technik i dokładne przekazywanie szczegółowych informacji, przyniosło najważniejszy efekt- uratowane życie młodego mężczyzny.

W przypadku działania służb ratunkowych, w tym również Policji, w wielu przypadkach zwłaszcza, gdy zagrożone jest ludzkie życie, ważne jest szybkie dotarcie do poszkodowanego, koordynacja działań, szybkość i jakość przekazywanych informacji. W momencie, kiedy dyżurny międzyrzeckiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna chce popełnić samobójstwo, liczyła się każda sekunda. Z informacji podanych przez dyspozytora centrum powiadamiania ratunkowego wynikało, że w jednej z wsi położonej na terenie gminy Skwierzyna, może znajdować się samochód, w którym jest zdesperowany mężczyzna. Dyspozytor przez cały czas był na linii i rozmawiał z nim, przekazując jednocześnie ustalenia dyżurnemu Policji. Funkcjonariusz skierował na miejsce patrol ruchu drogowego sierż. Mateusza Maksimczyka oraz mł. asp. Łukasza Gemborowskiego.

Dzięki wzorowej koordynacji działań i stałemu kontaktowi dyspozytora z dyżurnym oraz z policjantami, szybko udało się odnaleźć samochód oraz desperata. Policjanci zauważyli pojazd na poboczu drogi. Gdy podeszli do auta i zapytali siedzącego w nim mężczyzny, czy nie potrzebuje ich pomocy, zauważyli, że jest on bardzo zmęczony i osłabiony, był blady i przestraszony. Za pośrednictwem dyżurnego, na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Mężczyzna został przewieziony do szpitala i trafił pod opiekę lekarzy.

 

asp. Justyna Łętowska

KPP w Międzyrzeczu