Podczas pasterki ukradł księdzu auto. Podejrzany już z zarzutami - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Żary

Podczas pasterki ukradł księdzu auto. Podejrzany już z zarzutami

Data publikacji 28.12.2018

Żarscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie na plebanię w Żarach. Odzyskany został skradziony pojazd, którego wartość oszacowana została na kwotę ponad 40 tys. zł.

Do zdarzenia doszło 24 grudnia, późnym wieczorem, podczas gdy proboszcz wraz z wiernymi uczestniczył w liturgii mszy świętej tzw. „Pasterce”. Sprawca wykorzystując fakt nieobecności księdza dostał się do garażu, skąd dokonał kradzieży samochodu osobowego m-ki volvo, pieniędzy, dokumentów oraz telefonu, powodując straty o łącznej wartości blisko 53 tys zł.

Żarscy policjanci o zgłoszeniu zawiadomieni zostali następnego dnia rano. Skuteczne działania doprowadziły funkcjonariuszy jeszcze tego samego dnia do 24- latka, któremu przedstawiony został zarzut kradzieży z włamaniem.

26 grudnia odzyskany został również skradziony pojazd. Złodziej porzucił go w kompleksie leśnym, oddalonym znacznie od miejsca kradzieży. Na jego ślad natrafił jeden z okolicznych mieszkańców spacerując wraz z rodziną w świąteczny dzień po lesie.

Decyzją żarskiej prokuratury, wobec podejrzanego o kradzież z włamaniem mężczyzny, zastosowany został dozór policyjny. Teraz będzie musiał o stałych porach w określonych dniach meldować się w jednostce Policji, do czasu aż sąd rozpozna sprawę. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

nadkom. Sylwia Rupieta

KPP w Żarach