Uroczyste wprowadzenie Komendanta w Żarach - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Żary

Uroczyste wprowadzenie Komendanta w Żarach

Data publikacji 06.12.2018

W środę (5 grudnia) odbyła się uroczystość wprowadzenia Komendanta Powiatowego Policji w Żarach. Został nim dotychczas pełniący obowiązki podinspektor Armand Pisarczyk-Łyczywek. Rozkaz o powołaniu na stanowisko wręczyła przełożonemu żarskich policjantów Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. nadinspektor Helena Michalak.

W środę (5 grudnia) o godz. 11.00 w sali odpraw żarskiej komendy odbyła się uroczystość wprowadzenia na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Żarach podinsp. Armanda Pisarczyk-Łyczywek. Podczas uroczystej zbiórki Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. nadinsp. Helena Michalak wręczyła rozkaz o powołaniu go na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Żarach. W uroczystości wzięli udział kierownicy jednostek Policji garnizonu lubuskiego, przedstawiciele władz samorządowych m.in. pan Józef Radzion -Starosta Powiatu Żarskiego oraz pani Danuta Madej Burmistrz Żar, przedstawiciele służb mundurowych, kapelan żarskiej Policji oraz przedstawiciele organizacji i instytucji, z którymi na co dzień współpracuje Komendant Powiatowy Policji w Żarach. Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. nadinsp. Helena Michalak pogratulowała podinsp. Armandowi Pisarczyk-Łyczywek i życzyła spełnienia wszelkich planów zawodowych oraz sukcesów w kierowaniu żarską jednostką. Gratulacje na ręce Komendanta, złożyli także przedstawiciele samorządu, służb mundurowych, funkcjonariuszy i pracowników Policji.

Podinspektor Armand Pisarczyk -Łyczywek do służby w Policji został przyjęty w dniu 16.09.1991r. na stanowisko aplikanta Kompanii Patrolowej Wydziału Prewencji Komendy Rejonowej Policji w Zielonej Górze. W Wydziale Prewencji służbę pełnił przez okres 1 roku, a przez następne 15 lat nabywał doświadczenie zawodowe w komórkach do spraw przestępczości gospodarczej w Komendzie w Zielonej Górze. Od 1 lutego 2007 r. objął pierwsze kierownicze stanowisko w Sekcji Operacyjno-Rozpoznawczej Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Egzamin oficerski w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie złożył w 2006 r. W 2010 r. powrócił do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze początkowo jako ekspert, a następnie naczelnik Wydziału Kryminalnego. Doświadczenie zdobyte na tym stanowisku zaowocowało delegowaniem w grudniu 2014 r. do KWP w Gorzowie Wlkp. i powierzeniem obowiązków zastępcy naczelnika Wydziału Techniki Operacyjnej. Od kwietnia 2015r. do marca 2016 r. kontynuował służbę w KWP w Gorzowie Wlkp. jako naczelnik Wydziału Kryminalnego.

Obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Żarach pełnił od dnia 1 kwietnia 2016 r. do dnia 22 czerwca br. Z dniem 23 czerwca 2018 r. jako I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żarach miał powierzone obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Żarach. Podinspektor Armand Pisarczyk -Łyczywek ma żonę i dwóch synów. Od ponad 30 lat czynnie uprawia koszykówkę, wolny czas lubi spędzać podróżując motocyklem po Europie.


 

kom. Aneta Berestecka

oficer prasowy KPP w Żarach