Działamy na rzecz mieszkańców - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Krosno Odrzańskie

Działamy na rzecz mieszkańców

Data publikacji 29.11.2018

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ! - Bezpieczeństwo pieszych na terenie miasta i gminy Krosno Odrzańskie” to temat główny debaty, która odbyła się w siedzibie krośnieńskiej komendy. Podczas spotkania przedstawiono sposób realizacji wniosków z poprzedniej debaty oraz rozmawiano o nowych rozwiązaniach, których wprowadzenie może zwiększyć bezpieczeństwo na terenie miasta. Ponadto w związku z okresem świątecznym, gościem debaty był powiatowy rzecznik konsumenta, który mówił o zagrożeniach wynikających z promocji stosowanej przez nieuczciwych sprzedawców.

W siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim odbyła się debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ! - Bezpieczeństwo pieszych na terenie miasta i gminy Krosno Odrzańskie”. Z mieszkańcami miasta oraz okolicznych wsi, spotkał się p.o. Komendant Powiatowy Policji w Krośnie Odrzańskim kom. Tomasz Kaczyński, który przypomniał zagadnienie oraz wnioski jakie zostały zgłoszone podczas debaty zorganizowanej 28 lutego br. Wówczas uczestnicy wnioskowali między innymi o usytuowanie przejścia dla pieszych w rejonie zatoczki autobusowej w miejscowości Osiecznica, wprowadzenie lewoskrętu do miejscowości Marcinowice, a także zwrócili uwagę na złe wykonanie wysepki ograniczającej prędkość na wyjeździe z miejscowości Osiecznica w kierunku Krosna Odrzańskiego powodujące wypadanie samochodów z drogi. Głos w tej sprawie zabrał kierownik ogniwa obsługi zdarzeń drogowych asp.szt. Radzisław Śliwa, który poinformował, że w związku z postulatami przeprowadzono wspólnie z przedstawicielem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad lustrację drogi w Osiecznicy i wprowadzenie powyższych postulatów na chwilę obecną jest bezzasadne. Natomiast co do wprowadzenia zmian w miejscowości Marcinowice, rozmowy nadal trwają.

W spotkaniu z mieszkańcami uczestniczył również pracownik Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Planowania Przestrzennego w Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim Waldemar Pelec, który przestawił zebranym zmiany jakie wprowadzone zostały na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych. Między innymi doświetlenie przejść dla pieszych na ul. Poznańskiej, montaż oznakowania pionowego aktywnego nad przejściami dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 2, a także omówił zadania planowane w tym zakresie do realizacji na przyszły rok. Następnie przedstawiono wnioski z debaty, które dotyczyły spotkań profilaktycznych z seniorami, a także uczestnictwa dzielnicowych z mieszkańcami wsi. Realizację tych postulatów omówił starszy dzielnicowy asp. szt. Sylwester Nowicki, który również przypomniał o funkcjonowaniu platformy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji Moja Komenda oraz programie Dzielnicowy bliżej nas. Debata z mieszkańcami to doskonała okazja do poznania ich opinii i spostrzeżeń, dlatego też z zainteresowaniem wysłuchano nowych zgłoszeń i porozmawiano o wprowadzeniu ewentualnych rozwiązań, które z pewnością wpłyną na bezpieczeństwo na terenie miasta. Rozmowy kontynuowane były również po debacie. Mieszkańcy korzystając z uczestnictwa dzielnicowych w spotkaniu przedstawiali im swoje problemy, a także radzili się w ważnych dla nich sprawach. Na zakończenie spotkania policjanci wręczyli uczestnikom opaski odblaskowe oraz przypomnieli sytuacje w których zobowiązani jesteśmy je nosić.

Ponadto w związku ze zbliżającym się okresem świątecznym gościem specjalnym spotkania był powiatowy rzecznik konsumenta Tomasz Kucharski, który przybliżył uczestnikom zagrożenia wynikające z nieuczciwej promocji i doradził co należy zrobić żeby nie stać się oszukanym przez nieuczciwego sprzedawcę. Jesteśmy przekonani, że przekazana przez niego wiedza na długo pozostanie w pamięci i będzie nam towarzyszyć podczas świątecznych zakupów.

 

asp.szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim