80 tys. nielegalnych papierosów w bagażniku volkswagena - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Żary

80 tys. nielegalnych papierosów w bagażniku volkswagena

Data publikacji 04.12.2018

Policjanci z Posterunku Policji w Przewozie podczas patrolowania jednej z ulic zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który na widok mundurowych opuścił zaparkowany pojazd i zaczął się oddalać. Jak się okazało w bagażniku VW Jetty było 80 tys. paczek nielegalnych papierosów. 23-latek odpowie za przestępstwo skarbowe.

W poniedziałek (3 grudnia) policjanci z Przewozu pełnili służbę na terenie tej gminy oraz przyległych miejscowości. Wieczorem, przejeżdżając jedną z ulic Przewozu, zwrócili uwagę na zaparkowany pojazd i siedzącego w nim mężczyznę. Młody człowiek, kiedy zauważył policjantów, nerwowo się zachowywał, wysiadł z samochodu i zaczął się oddalać.

Funkcjonariusze kierując się doświadczeniem postanowili sprawdzić, co było przyczyną tego zachowania. Policyjny nos nie zawiódł mundurowych, okazało się bowiem, że w bagażniku VW Jetty znajdowało się 80 tys. papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej.

Funkcjonariusze zatrzymali 23-letniego mieszkańca woj. dolnośląskiego i zabezpieczyli trefny towar. Wartość kontrabandy to blisko 60 tys. złotych. Jak ustalili policjanci nielegalne papierosy miały trafić do Niemiec. Młody mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo skarbowe, 23-latkowi grozi kara grzywny.

 

kom. Aneta Berestecka

oficer prasowy KPP w Żarach