O bezpieczeństwo dbają krośnieńscy policjanci - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Krosno Odrzańskie

O bezpieczeństwo dbają krośnieńscy policjanci

Data publikacji 04.12.2018

Czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem na terenie powiatu to priorytet policjantów z Krosna Odrzańskiego i Gubina. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę czy nie dochodzi do zdarzeń o charakterze chuligańskim, a także na zachowanie kierowców na drodze. Kontrolowany był zarówno stan trzeźwości kierowców, ich uprawnienia do kierowania, jak i pojazdy które prowadzili.

Za nami weekend (30 listopada – 2 grudnia), podczas którego w wielu domach oraz lokalach obchodzono imieniny Andrzeja. Nie był to czas odpoczynku dla policjantów, którzy dbając o zapewnienie porządku na terenie powiatu, patrolowali ulice i sprawdzali czy nie dochodzi do zdarzeń o charakterze chuligańskim oraz kontrolowali kierowców, sprawdzając czy nie wsiedli oni za kierownicę po alkoholu. Funkcjonariusze poza kontrolą stanu trzeźwości sprawdzali uprawnienia do kierowania, stan techniczny pojazdu oraz obowiązkowe wyposażenie auta.

W trzy dni mundurowi skontrolowali 93 kierowców. Niestety nie wszyscy wykazali się odpowiedzialnością i za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. W piątek (30 listopada) policjanci drogówki udaremnili dalszą jazdę 73-letniemu kierowcy Daewoo Matiz, który kierował pomimo decyzji starosty o cofnięciu uprawnień. W Gubinie natomiast funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej 39-letniego motorowerzystę, który posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami i był poszukiwany przez prokuraturę. Mężczyzna po czynnościach został zwolniony. Z kolei w niedzielę (2 grudnia) ten sam patrol służby prewencji zatrzymał kierującego w stanie po użyciu alkoholu. Ponadto w wyniku podjętych kontroli drogowych, mundurowi zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych oraz ukarali mandatem karnym 6 kierowców.

 

asp.szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Ładowanie odtwarzacza...