Mistrzem Polski MMA jest mł. asp. Paweł Szaja - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Żary

Mistrzem Polski MMA jest mł. asp. Paweł Szaja

Data publikacji 15.10.2018

Złoto wędruje do Lubuskiej Policji. W Toruniu odbyły się VI Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w mieszanych sztukach walki. Na najwyższym stopniu podium stanął policjant z Komisariatu Policji w Lubsku, mł. asp. Paweł Szaja zdobywając medal z najcenniejszego kruszcu. To nie pierwszy sukces funkcjonariusza reprezentującego garnizon lubuski.

W sobotę i niedzielę (13 i 14 października) po raz szósty w Arenie Toruń odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w MMA. Organizatorem zawodów był klub sportowy KSM Team w Toruniu. Mieszane sztuki walki to bardzo widowiskowy sport, który dostarcza wielu emocji. Uczestnicy walczą w klatce, stosując wszystkie techniki dozwolone w innych sportach walki bez broni. Do rywalizacji w zawodach mogli przystąpić przedstawiciele wszystkich służb m.in. funkcjonariusze Policji, Służby Ochrony Państwa, Służby Więziennej, Straży Granicznej, żołnierze, strażacy, i celnicy. Turniej zorganizowany został na wysokim poziomie, a zawodnicy uczestniczący w nim występują na imprezach organizowanych przez największe federacje takie jak KSW oraz FEN. Na zawodach w tym roku nie mogło zabraknąć utalentowanego i utytułowanego policjanta z Komisariatu Policji w Lubsku- mł. asp. Pawła Szaji, który wystartował w kategorii do 73 kg i zdobył I miejsce stając się Mistrzem Polski Służb Mundurowych w tej kategorii. Swoje finałowe starcie stoczył w niedzielę z ubiegłorocznym zwycięzcą. Walka ta została uznana za najlepszą walkę turnieju!

Mł. asp. Paweł Szaja sztuki walki trenuje już od 13 lat, a dyscypliną mieszanych sztuk walki zajmuje się od 7. Na swoim koncie ma wiele sukcesów na arenie ogólnopolskiej. W ubiegłym roku w Toruniu zdobył III miejsce, w 2015 r. wywalczył srebro. Znaczące sukcesy odnosi także w innych dyscyplinach. 22 września 2018 r. w Luboniu odbył się VIII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2018. To największa impreza tego typu organizowana w Polsce. Paweł wystartował w kategorii masters purpurowe pasy i zdobył trzecie miejsce stając na podium.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !

 


kom. Aneta Berestecka

oficer prasowy KPP w Żarach

 

Ładowanie odtwarzacza...