O pracy Policji i bezpieczeństwie - uczniowie w krośnieńskiej komendzie - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

O pracy Policji i bezpieczeństwie - uczniowie w krośnieńskiej komendzie

Data publikacji 13.09.2018

Już po raz kolejny krośnieńscy policjanci, zorganizowali spotkanie w murach komendy, które stwarza możliwość przekazania w atrakcyjny sposób wiedzy o Policji oraz daje szansę przyjrzenia się z bliska pracy policjantów. Tym razem gośćmi byli uczniowie klas II szkół podstawowych nr 1 i 3 w Krośnie Odrzańskim.

Dzieci zwiedzały pomieszczenia służbowe, stanowisko kierowania, gdzie zapoznały się z pracą dyżurnego, pomieszczenia dla osób zatrzymanych, sale odpraw, strzelnicę oraz siłownię. Bardzo atrakcyjne było także spotkanie z technikiem kryminalistyki i poznanie jego warsztatu pracy. Zwiedzanie jednostki oraz zapoznanie się z pracą policjantów, to jeden z elementów spotkania. Asp. szt. Mariusz Matuszewski wykorzystał ten czas także na edukację. Przypomniał między innymi zasady zachowania się na drodze oraz w kontakcie człowiek-pies. Zwrócił szczególną uwagę na przepisy obowiązujące podczas przechodzenia przez jezdnię, jazdy na rowerze oraz samochodem. Wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego zaprezentował na symulatorze zderzeń, jak należy prawidłowo zapinać pasy w pojeździe oraz jak zachowuje się ciało człowieka w zderzeniu z przeszkodą. Dzieci chętnie korzystały z urządzenia, zapewniając że podczas jazdy zawsze będą miały zapięty pas.

Odwiedziny w krośnieńskiej komendzie, są zawsze wydarzeniem budzącym duże zainteresowanie dzieci. Jesteśmy przekonani, że spotkanie zostanie długo w pamięci, a przekazane informacje, będą wykorzystywane w codziennym życiu.

 

asp.szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim