Bezpieczeństwo na drogach – Codzienny priorytet policyjnej służby - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Międzyrzecz

Bezpieczeństwo na drogach – Codzienny priorytet policyjnej służby

Data publikacji 16.07.2018

11 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i pięciu nietrzeźwych kierowców wyeliminowanych z ruchu drogowego, to bilans pracy międzyrzeckich stróżów prawa podczas minionego weekendu. Mundurowi podczas kontroli drogowych każdorazowo sprawdzali stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierowców, gdyż niesprawne auto i pijany kierowca mogą doprowadzić do tragedii na drogach.

Trwają wyjazdy na wakacyjny odpoczynek. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego szczególną uwagę zwracają na bezpieczeństwo podróżujących, dlatego też sprawdzają trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów, w tym m.in. zużycie opon oraz oświetlenie. Rutynowe kontrole przeprowadzone podczas minionego weekendu pokazały, że nie wszyscy kierowcy pamiętają o swoich obowiązkach oraz dbają o bezpieczeństwo swoje oraz przewożonych pasażerów. Policjanci zatrzymali aż 11 dowodów rejestracyjnych w tym aż 10 za usterki techniczne w aucie, w tym m.in. brak świateł stop, nadmierne zużycie bieżników oraz niesprawne hamulce. Natomiast w jednym przypadku za brak ważnego badania technicznego. Ważne jest również to, abyśmy byli wypoczęci przed podróżą i nie wsiadali za kierownicę „na podwójnym gazie”. Jednak, jak pokazują policyjne statystyki, niestety takich skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców również nie brakuje. Tylko podczas minionego weekendu na terenie powiatu międzyrzeckiego policjanci zatrzymali aż pięciu nietrzeźwych kierowców. Jednego z nich zauważyli mundurowi w Skwierzynie. Zareagowali, gdy ten nie zatrzymał się na czerwonym świetle przed przejściem, na którym znajdowali się piesi. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej okazało się, że kierowca audi jest nietrzeźwy, a w swoim organizmie ma 2,30 promila alkoholu.

Policyjne kontrole wykazały, że wielu kierowców nie zadaje sobie trudu, aby przed wyjazdem sprawdzić stan swojego samochodu. Wciąż także zdarzają się osoby, które pomimo wielu apeli i częstych akcji oraz kontroli trzeźwości decydują się wsiąść za kierownicę pod działaniem alkoholu. Dlatego też, policjanci będą kontynuowali szczegółowe kontrole pojazdów i kierowców przez cały okres wakacyjny.

 

Źródło: asp. Justyna Łętowska

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu