Aktualności

KPP Krosno Odrzańskie

"NIECHRONIENI" muszą być bezpieczni, a za kierownicą tylko "TRZEŹWI KIEROWCY' - policyjne działania dla bezpieczeństwa na drogach

Data publikacji 13.07.2018

Wakacje to nie tylko czas odpoczynku, ale także zwiększonego ruchu na drogach. Wiele osób korzystając z ładnej pogody wyjeżdża w podróż, wykorzystuje ten czas na wycieczki piesze czy też rowerowe. W tym szczególnym okresie na drogach nie może zabraknąć policjantów, którzy w ramach prowadzonych działań „Niechronieni użytkownicy dróg” oraz „Trzeźwy kierowca” obserwują zachowania wszystkich użytkowników dróg, reagują na wszelkie nieprawidłowości i eliminują osoby, które lekceważąc przepisy stanowią zagrożenie dla siebie bądź innych.

„Niechronieni użytkownicy dróg” oraz „Trzeźwy kierowca” to działania realizowane w czwartek (12 lipca) przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy. Celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie osób lekceważących przepisy i stanowiących zagrożenie dla siebie i innych. Funkcjonariusze w ramach prowadzonych działań kontrolują trzeźwość kierowców, ich uprawnienia do kierowania, prędkość z jaką się poruszają oraz jak zachowują się w stosunku do pieszych. Będąc w miejscach najczęściej uczęszczanych przez pieszych mundurowi sprawdzają znajomość i przestrzeganie przez nich przepisów, w szczególności zwracają uwagę na zagrożenia związane z korzystaniem z telefonów komórkowych czy innych urządzeń w trakcie przechodzenia przez jezdnię. Policjanci w ramach prowadzonych działań rozdają zarówno pieszym jak i kierowcom ulotki „Patrz i Słuchaj” przypominające o zachowaniu zasad bezpieczeństwa na drodze. Już w pierwszych godzinach akcji nie obyło się bez mandatu. Skontrolowany przez policjantów drogówki 66-letni rowerzysta miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Mężczyzna lekceważąc przepisy naraził nie tylko siebie, ale i innych.

 

Źródło: asp. szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim