Powiatowe Obchody Święta Policji w Świebodzinie - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Świebodzin

Powiatowe Obchody Święta Policji w Świebodzinie

Data publikacji 12.07.2018

W czwartek (12 lipca) w Komendzie Powiatowej Policji w Świebodzinie odbył się uroczysty Apel z okazji Święta Policji. Podczas uroczystości, na której obecny był Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Jerzy Głąbowski funkcjonariusze odebrali awanse na wyższe stopnie służbowe. Wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Świebodzinie podziękowali wszystkim policjantom oraz pracownikom Policji za ciężką służbę, a ich rodzinom za wsparcie i poświęcenie.

Uroczysty apel poprzedzony był Mszą Świętą w Kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Po powrocie do jednostki odbyła się właściwa cześć obchodów, podczas której wyróżnieni policjanci otrzymali awanse. Tę ważną chwilę dla każdego z funkcjonariuszy oglądali ich najbliżsi. Komendant Powiatowy Policji w Świebodzinie złożył wszystkim policjantom oraz pracownikom Policji najlepsze życzenia oraz podziękował za ich codzienny trud oraz poświęcenie jakie wkładają w wykonywane obowiązki, ponieważ to od nich zależy bezpieczeństwo nas wszystkich. W przemówieniu komendant zwrócił się również do rodzin policjantów dziękując im za codzienne wsparcie i wyrozumiałość dla funkcjonariuszy, bowiem służba w Policji jest trudna i wymaga dużej dyspozycyjności.

Życzenia oraz podziękowania dla policjantów złożył również Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Jerzy Głąbowski. Podziękował on również wszystkim obecnym przedstawicielom Samorządów, Prokuratury oraz innych służb na co dzień współpracujących z policjantami. Komendant zaznaczył, iż współpraca ta przebiega wzorowo co przekłada się na wysoki poziom bezpieczeństwa w powiecie świebodzińskim.

Dzisiejszy apel był okazję do przekazania świebodzińskim funkcjonariuszom nieoznakowanego radiowozu. Będzie on służył przede wszystkim mieszkańcom całego powiatu w poprawie bezpieczeństwa na drodze, zwłaszcza na trasie s3, gdzie natężenie ruchu jest znaczne.

 

Źródło: sierż. szt. Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie