Motocyklowy zlot pod czujnym okiem policjantów - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Motocyklowy zlot pod czujnym okiem policjantów

Data publikacji 09.07.2018

Zlot motocyklistów w Łagowie za nami. Nad bezpieczeństwem uczestników zlotu oraz wszystkich fanów dwóch kółek przez cały czuwało blisko 100 policjantów. Również w tym roku motocyklistom dopisała pogoda, co sprawiło, że tłumnie zjechali do Łagowa.

Policyjne zabezpieczenie zlotu motocyklistów to przedsięwzięcie w które zaangażowanych przez okres trwania imprezy było blisko 100 policjantów. Mundurowi czuwali zarówno nad bezpieczeństwem mieszkańców i uczestników wydarzenia pod kątem prewencyjnym jak również skupieni byli na zabezpieczeniu ruchu kołowego w Łagowie, pobliskich miejscowościach oraz na trasie dojazdowej. Policjanci zadbali również o zabezpieczenie tradycyjnie odbywającej się w finałowym dniu zlotu parady motocyklistów, której trasa przebiega przez pobliskie miejscowości. Fani „dwóch kółek” nie mogli być w tym roku zawiedzeni. Na zlot przyjeżdżają wszelkiego rodzaju i typu motocykle, od tzw. „ścigaczy i Cooperów po trójkołowce i pojazdy zabytkowe. W trakcie zlotu można było zakupić praktycznie każdy element wyposażenia, zarówno do motocykli jak i dla kierowcy i pasażera.

Również lubuscy policjanci drogówki korzystają z motocykli. Nowoczesne i świetnie wyposażone maszyny są dużym ułatwieniem w eliminowaniu niebezpiecznych zachowań na drodze. Dzięki nim policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej reagować na niebezpieczne zachowania, szczególnie ze strony nieodpowiedzialnych kierowców.

 

Źródło: sierż. sztab. Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie