Udane wakacje to bezpieczne wakacje - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Udane wakacje to bezpieczne wakacje

Data publikacji 02.07.2018

Gorzowscy policjanci rozpoczęli kontrole miejsc letniego wypoczynku odwiedzając dzieci, w tym również harcerzy przebywających na obozach. Najmłodsi pokazali jak radośnie można spędzać czas na łonie natury pod namiotami, tuż nad wodą, w okolicy lasów. Nie zabrakło rozmów i policyjnych porad na temat aktywnych, a przede wszystkim bezpiecznych form spędzania czasu w trakcie wypoczynku letniego.

Podczas kontroli miejsc, gdzie dzieci i młodzież wypoczywają w wakacje policjanci sprawdzają czy samo miejsce jest bezpieczne i właściwie zabezpieczone. Mundurowi interesują się, czy dzieci mają zapewnioną odpowiednią opiekę ze strony dorosłych i odpowiednie warunki pobytu. Na obozie wypoczynkowym w Lipach, wszystkie te warunki zostały spełnione. Dodatkowo przez cały okres trwania obozu nad bezpieczeństwem dzieci czuwają strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłodawie, przekazując dzieciom niezbędną, praktyczną wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Natomiast fakt, że dzieci świetnie znają zasady bezpieczeństwa i wiedzą jak o siebie zadbać, jest efektem wielu przedwakacyjnych spotkań i rozmów policjantów z dziećmi i młodzieżą.

Działania Policji podczas wakacji wpisują się w ogólnopolską akcję informacyjno- edukacyjną pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz zadania w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Obejmują one nie tylko kontrole miejsc wypoczynku dzieci. Są to również zadania związane ze sprawdzaniem miejsc, w których może grupować się młodzież czy kontrole sklepów w zakresie przeciwdziałania sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych osobom nieletnim.

 

Źródło: mł. asp. Agata Kądziołka –Świderska

Komenda Miejska Policji Gorzowie Wlkp.