Na „Dniu Służb Mundurowych” nie mogło zabraknąć policyjnego stoiska - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Nowa Sól

Na „Dniu Służb Mundurowych” nie mogło zabraknąć policyjnego stoiska

Data publikacji 13.06.2018

Podczas Święta Solan jedną z części uroczystości był „Dzień Służb Mundurowych”. Z tej okazji przedstawiciele różnych służb na specjalnych stoiskach przygotowali wiele atrakcji. Nie mogło tam także zabraknąć nowosolskich policjantów, którzy dla zainteresowanych osób zorganizowali wiele konkursów i zabaw związanych z bezpieczeństwem.

W miniony weekend (8-10 czerwca) na ulicach Nowej Soli można było zobaczyć wzmożone siły mundurowych. Już w piątkowe popołudnie ruch w rejonie Placu Solnego z godziny na godzinę ulegał natężeniu. Wielu mieszkańców powiatu spędziło ten weekend uczestnicząc w obchodach Święta Solan. Nad bezpieczeństwem zgromadzonych uczestników czuwało ponad 130 policjantów. Funkcjonariusze pełnili służbę na lądzie ale także na wodzie wspólnie ze Strażą Rybacką. Patrole kierowane do służby miały przydzielane zadania dotyczące zapobiegania naruszenia prawa czy przepisów porządkowych. Dodatkowe wzmocnione siły zabezpieczały koncerty muzyczne. Dzięki sprawnej pracy wszystkich służb, podczas dni Nowej Soli nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń kryminalnych oraz do zakłóceń porządku publicznego.

W sobotę, 9 czerwca na terenie „Wodnego Świata” odbyła się impreza plenerowa dla mieszkańców powiatu nowosolskiego pod nazwą „Dzień Służb Mundurowych”. Celem przedsięwzięcia było przybliżenie lokalnemu społeczeństwu specyfiki działania i wyposażenia służb mundurowych. W tym roku po raz kolejny policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zaprezentowali swój sprzęt na specjalnie przygotowanym stanowisku. Dla dzieci największą frajdą była możliwość zrobienia sobie zdjęcia na motocyklu policyjnym. Chłopcy chętnie ubierali się w umundurowanie służbowe, a dziewczynki oglądały edukacyjne bajki policyjne. Na pamiątkę maluchy otrzymały kolorowe breloczki odblaskowe, które obiecały nosić, aby być lepiej widocznym na drodze.
 

Źródło: st. sierż. Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli