Najważniejszy był czas - policyjny pilotaż pomógł uratować życie kobiety - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Nowa Sól

Najważniejszy był czas - policyjny pilotaż pomógł uratować życie kobiety

Data publikacji 08.06.2018

Nowosolscy policjanci kolejny raz pomogli osobie, której życie było zagrożone. Tym razem przewieźli kobietę z rozciętą żyłą do szpitala. Dzięki dynamicznej i świetnie skoordynowanej akcji policjantów, poszkodowana 28-latka bezpiecznie dotarła do placówki zdrowia, gdzie zajęli się nią lekarze.

W czwartek, 6 czerwca do policjantów Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli, którzy wykonywali czynności służbowe na ul. Piłsudskiego podjechał roztrzęsiony mężczyzna i poprosił o pomoc. Poinformował mundurowych, że jedzie do szpitala z 28-latką, która mocno krwawi i traci przytomność. Mężczyzna prosił, aby pomóc dotrzeć mu do szpitala, ponieważ w mieście jest duży ruch, a traci kontakt z poszkodowaną. Policjanci nie zastanawiając się ani chwili podjęli decyzję o przewiezieniu rannej do szpitala. Ze względu na realne zagrożenie życia i zdrowia mieszkanki Nowej Soli użyli sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych i ruszyli w stronę placówki medycznej. Sytuacja była bardzo poważna. Liczyła się każda sekunda, aby uratować ludzkie życie. W takich przypadkach, kiedy dochodzi stres i obawa o drugiego człowieka, policjanci muszą wykazać się szczególnym opanowaniem i doświadczeniem podczas jazdy radiowozem. Tak też było i tym razem. Mundurowi szybko dotarli na miejsce, gdzie przekazali 28-latkę pod opiekę lekarzy. Dzięki skutecznej pomocy policjantów, a następnie medyków życiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo. To kolejny, w ostatnim czasie profesjonalny pilotaż w wykonaniu policjantów z Nowej Soli, podczas którego uratowano ludzkie życie:

http://www.nowasol.lubuska.policja.gov.pl/go5/serwis-informacyjny/aktualnosci/25085,Najwazniejszy-byl-czas-policyjny-pilotaz-pomogl-uratowac-zycie-mezczyzny.html?search=37711

 

Źródło: st. sierż. Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli