1 akcja, 4 sprawy, 4 zatrzymanych – Skuteczne działania kryminalnych - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Krosno Odrzańskie

1 akcja, 4 sprawy, 4 zatrzymanych – Skuteczne działania kryminalnych

Data publikacji 14.05.2018

Policjanci z gubińskiego komisariatu zatrzymali w środę (9 maja) czterech mieszkańców Gubina, którzy odpowiedzą za przestępstwa zaistniałe na terenie miasta. Zebrany w toku czynności materiał dowodowy pozwolił na rozwiązanie czterech spraw i postawienie zarzutów mężczyznom.

Policjanci z Referatu Kryminalnego gubińskiego komisariatu w wyniku pracy operacyjnej zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na zatrzymanie i przedstawienie zarzutów czterem mieszkańcom Gubina. To cztery kolejne sprawy rozwiązane przez funkcjonariuszy, które znajdą swój finał w sądzie.

Do zatrzymania doszło w środę (9 maja). Policjanci mając wiedzę, iż w jednym z lokali mieszkalnych na terenie Gubina mogą znajdować się osoby będące w ich zainteresowaniu, zapukali do drzwi mieszkania. Informacja potwierdziła się. W pomieszczeniu znajdowało się kilka osób, które na widok policjantów próbowało uciec, a także wyrzucić do toalety narkotyki. Reakcja policjantów była natychmiastowa. Kryminalni w mieszkaniu zabezpieczyli krzew konopi, a także różnej postaci susz roślinny znajdujący się w kilkudziesięciu przeróżnych zwitkach, których badanie potwierdziło, iż jest to marihuana. Ponadto w pokoju policjanci znaleźli ukryte dwie jednostki broni niewymagające pozwolenia, pochodzące jednak z przestępstwa do którego doszło w nocy z 3 na 4 maja w Gubinie. W związku z policyjną akcją zatrzymanych zostało do różnych spraw czterech mężczyzn w wieku 18, 19, 23 i  34 lat. Zebrany w toku czynności materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 34-latkowi zarzutu kradzieży z włamaniem do pawilonu handlowego znajdującego się na targowisku miejskim w Gubinie. Wówczas sprawca po zerwaniu kłódek dostał się do wnętrza pomieszczenia, z którego ukradł ogólnodostępne, niewymagające pozwolenia wiatrówki oraz pistolety hukowe i na kulki o łącznej wartości przeszło 2,5 tys. złotych. 23 i 19-latkowi zarzuca się włamanie w nocy z 8 na 9 maja do remontowanego pomieszczenia, skąd zabrali różnego rodzaju elektronarzędzia o łącznej wartości 2700 złotych. Ponadto 19-letni mieszkaniec Gubina odpowie także za kradzież motocykla marki MZ ETZ z terenu Niemiec, o wartości 12 tys. złotych, do której doszło pod koniec kwietnia. Najmłodszemu z zatrzymanych mężczyzn, zarzuca się natomiast posiadanie narkotyków, zabezpieczonych w środę podczas policyjnej akcji.

Mężczyznom za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10, natomiast za posiadanie narkotyków do 3 lat pozbawienia wolności. Ostateczną decyzję w ich sprawach podejmie sąd.

 

Źródło: asp. szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Ładowanie odtwarzacza...