Tragedia była o krok - Sulęcińscy policjanci uratowali mężczyznę - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Sulęcin

Tragedia była o krok - Sulęcińscy policjanci uratowali mężczyznę

Data publikacji 11.05.2018

W niedzielę sulęcińscy policjanci Zespołu Patrolowo–Interwencyjnego - sierż. szt. Szymon Jóskowiak oraz sierż. Piotr Sławiak uratowali życie mężczyźnie, który usiłował popełnić samobójstwo. Szybkie i zdecydowanie działanie mundurowych udaremniło podjęcie desperackiego kroku. Po udzieleniu pierwszej pomocy trafił on pod opiekę lekarzy.

W niedzielę tuż przed godziną 19 sierż. szt. Szymon Jóskowiak wraz z sierż. Piotrem Sławiakiem udali się do jednej z miejscowości powiatu sulęcińskiego. Powodem interwencji było zgłoszenie osoby, która miała podejrzenie, że znany jej mężczyzna może popełnić samobójstwo. Sprawa została przez policjantów potraktowana priorytetowo. Mundurowi szybko przybyli pod adres, gdzie mógł znajdować się mężczyzna. Mimo pukania i proszenia o otwarcie drzwi, nikt nie reagował. Policjanci ustalili, że są one zamknięte kluczem od wewnątrz. Liczyła się więc każda sekunda, gdyż życie ludzkie mogło być zagrożone. Na miejsce wezwani zostali strażacy, którzy wywarzyli drzwi. Gdy policjanci weszli do środka zauważyli mężczyznę, który próbował odebrać sobie życie przez powieszenie. Funkcjonariusze udzielili mu niezbędnej pomocy, po czym został przekazany pod opiekę lekarzy.

Bez wątpienia dynamika oraz stanowczość podjętych przez policjantów działań przyczyniły się do uratowania jego życia. Sytuacja jaką zastali w mieszkaniu wskazywała, że tylko sekundy dzieliły od tragedii. To kolejny przykład profesjonalizmu i zaangażowania sulęcińskich policjantów, którzy każdego dnia swojej służby starają się jak najsumienniej wypełniać słowa roty ślubowania.

 

Źródło: st. post. Klaudia Richter

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie