Szybkie zatrzymanie i areszt za usiłowanie zabójstwa - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Strzelce Krajeńskie

Szybkie zatrzymanie i areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 09.03.2018

W poniedziałek (5 marca) doszło do nieporozumienia pomiędzy dwoma mężczyznami. W czasie kłótni 70-latek ranił nożem 28-letniego mężczyznę, który z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Powiadomieni o groźnej sytuacji policjanci ze Strzelec Krajeńskich szybko zatrzymali 70-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Przyznał się do popełnienia przestępstwa, a sąd zdecydował o jego tymczasowym areszcie.

Nawet 25 lat pozbawienia wolności grozi 70-letniemu mężczyźnie, który ugodził nożem 28-latka. Groźna sytuacja miała miejsce w poniedziałek (5 marca) w Strzelcach Krajeńskich. To wtedy do dyżurnego strzeleckiej komendy dotarła informacja o rannym młodym mężczyźnie. Z pierwszych relacji wynikało, że młody człowiek został najprawdopodobniej ugodzony nożem. Na miejscu pojawili się policjanci i służby medyczne. Okazało się, że błyskawiczna interwencja służb była bardzo potrzebna. Ranny w okolice nerki 28-latek został przewieziony do szpitala. Na szczęście rany jakie doznał nie zagrażały jego zdrowiu i życiu. Podejrzewany o ugodzenie nożem 70-latek został szybko zatrzymany przez policjantów z Zespołu Patrolowo-Interwencyjego. Trafił do policyjnego aresztu. W czasie przesłuchania przyznał się do postawionego zarzutu – usiłowania zabójstwa i złożył w tej sprawie wyjaśnienia.

W czwartek (8 marca) został doprowadzony do sądu, gdzie zdecydowano, że trzy najbliższe miesiące 70-latek spędzi w areszcie. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet 25-lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: sierż. szt. Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Kraj

 

Ładowanie odtwarzacza...