Zrobili sztuczne zamieszanie i wynieśli perfumy. Szybko zatrzymani przez policjantów - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KMP Gorzów Wielkopolski

Zrobili sztuczne zamieszanie i wynieśli perfumy. Szybko zatrzymani przez policjantów

Data publikacji 04.12.2017

Policjanci oddziałów prewencji zatrzymali cztery osoby, które miały związek z kradzieżą w jednej z gorzowskich drogerii. Dwóch podejrzanych zrobiło zamieszanie, by w tym samym czasie ich kolega ukradł perfumy. Kolejny mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa, bo miał przy sobie skradzione towary.

Kilkanaście minut po kradzieży policjanci z Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji z Gorzowa Wlkp/ zatrzymali w piątek (1 grudnia) cztery osoby, które miały różne zadania podczas kradzieży perfum z jednej z gorzowskich drogerii.

Po godzinie 14 dwóch mężczyzn zrobiło sztuczne zamieszanie w sklepie. Sprzeczali się, a swoim zachowaniem zainteresowali ochroniarza. Gdy próbowali wyjaśnić sytuację, trzeci mężczyzna w tym samym czasie, w innym miejscu sklepu, zabrał z półek perfumy i wyszedł.

Mężczyźni po całym „nieporozumieniu” także opuścili dorgerię. O kradzieży, po kilkunastu minutach, zostali poinformowani policjanci. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji, którzy zebrali niezbędne informacje. Mężczyźni mieli zabrać ze sklepu perfumy o wartości ponad 1400 zł. Policjanci dowiedzieli się też, jak mogli wyglądać podejrzani o kradzież i ruszyli w poszukiwania. Kilkanaście minut później funkcjonariusze zauważyli osoby, które odpowiadały rysopisowi.

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 27-35 lat. Wśród nich był 32-latek poszukiwany przez gorzowski sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo przy mężczyźnie znaleziono w reklamówce skradzione wcześniej perfumy. Ich wartość określono na ponad 1400 zł. Ostatecznie mężczyzna ten usłyszał zarzuty związane z paserstwem. Trzej pozostali usłyszeli zarzuty dokonanej wspólnie kradzieży.

 

sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz

Zespół Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.