Obywatele zatrzymali nietrzeźwego z dwoma promilami - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Żary

Obywatele zatrzymali nietrzeźwego z dwoma promilami

Data publikacji 04.12.2017

Dzięki wzorowej postawie mieszkańców powiatu żarskiego, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Zatrzymany przez obywateli mężczyzna miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. 24–latek stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żarach w sobotę (2 grudnia) po godzinie 22:00, otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy audi, który został ujęty przez sześciu mieszkańców powiatu żarskiego. Do zdarzenia doszło w miejscowości Grabik. W rejon miejsca zdarzenia natychmiast udali się policjanci ruchu drogowego żarskiej komendy.

Jak się okazało 24-latek, który kierował audi, uderzył w murowane ogrodzenie, doprowadzając tym samym do jego uszkodzenia. Mieszkańcy powiatu żarskiego, którzy przybiegli na miejsce zdarzenia udaremnili kierowcy dalszej jazdy. Podejrzewając, że kierowca może być pijany, powiadomili Policję i ujęli go do czasu przybycia funkcjonariuszy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie 24-latka. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu.

 

podkom. Aneta Berestecka

oficer prasowy KPP w Żarach