Policjanci i młodzież debatowali o uzależnieniach - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

Policjanci i młodzież debatowali o uzależnieniach

Data publikacji 01.12.2017

W piątkowe przedpołudnie (1 grudnia) około 300 uczniów gorzowskich szkół ponadgimnazjalnych miało okazje zobaczyć kolejny występ Profilaktycznej Grupy Teatralnej „Lu PaT”. Dzięki uprzejmości Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. młodzież oprócz spektaklu pt. „Ja, Ty, My…Oni” autorstwa Cezarego Żołyńskiego, wzięła także udział w debatach z ekspertami dot. uzależnień.

Na spektaklach w MCK Zawarcie pojawiali się nauczyciele i uczniowie z Liceum Plastycznego w Gorzowie Wlkp., Zespołu Szkół Odzieżowych oraz Katolickie Gimnazjum i Liceum w Gorzowie Wlkp., a także Zespołu Szkół nr 12 i Zespołu Szkół Gastronomicznych w Gorzowie Wlkp. Dwa spektakle były początkiem ciekawych debat dot. środków psychopatycznych i uzależnień, które poprowadzili specjaliści z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. i Zespołu Psychologów KWP w Gorzowie Wlkp. Młodzież wypowiadała się o przyczynach brania narkotyków przez ich rówieśników i obalali mity na temat narkotyków. Prowadzący debaty przekazali młodym ludziom również informację na temat ośrodków pomagających osobom uzależnionym.

Przedsięwzięcie zorganizował Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. i Zespół Psychologów KWP w Gorzowie Wlkp. oraz Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp.

 

Źródło: nadkom. Piotr Wiśniewski

Wydział Prewencji KWP Gorzów Wlkp.