III miejsce w mistrzostwach MMA dla policjanta z Lubska

Data publikacji 25.09.2017

W Toruniu odbyły się V Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w MMA. Na podium stanął Policjant z Komisariatu Policji w Lubsku, mł. asp. Paweł Szaja, który wywalczył III miejsce w kategorii półśredniej.

W Arenie Toruń odbyły się V Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w MMA. Mieszane sztuki walki wyrażają jeden ze współczesnych kierunków rozwoju sztuk walki – zapewnienie widowiska sportowego, w którym walka toczy się przy jak najmniejszych ograniczeniach, ale jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka poważnych, trwałych obrażeń ciała.

Do rywalizacji w zawodach przystąpiło kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek. Byli to funkcjonariusze Policji, Biura Ochrony Rządu, Straży Miejskiej oraz żołnierze, strażacy i celnicy. W kategorii półśredniej do 80 kg, wystartował policjant z Komisariatu Policji w Lubsku, mł. asp. Paweł Szaja i wywalczył III miejsce. Sztuki walki trenuje już od 12 lat, a dyscypliną mieszanych sztuk walki zajmuje się od 6. To nie pierwszy sukces policjanta. W grudniu 2014 roku został Mistrzem Polski w MMA w kategorii półśredniej w turnieju, który odbył się w Sochaczewie. W 2015 r. wywalczył srebro na Mistrzostwach Służb Mundurowych w Toruniu, a w kwietniu 2017 r. na Mistrzostwach Wielkopolski w MMA, które odbyły się w Poznaniu zdobył srebro.