Zatrzymani za posiadanie znacznej ilości narkotyków - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KMP Gorzów Wielkopolski

Zatrzymani za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Skuteczna praca gorzowskich policjantów zwalczających przestępczość narkotykową doprowadziła do zatrzymania dwóch osób. Funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. Podczas przeszukań znaleźli 1,2 kilograma marihuany, ponad 200 gramów amfetaminy i tabletki ecstasy.

Funkcjonariusze, którzy na co dzień zajmują się narkotykowymi sprawami trafili na trop przestępczej działalności kilka tygodni temu. Pewne informacje musiały zostać jednak zweryfikowane. Praca operacyjna doprowadziła do zatrzymania mieszkańców Gorzowa Wlkp. Kiedy gorzowscy policjanci zebrali niezbędne informacje, postanowili zaskoczyć podejrzanych w mieszkaniu. Ci nie spodziewali się takiej wizyty.

W środę (9 sierpnia) funkcjonariusze weszli do mieszkania zajmowanego przez parę 32-latków i dokładnie je przeszukali. Podejrzenia okazały się trafne. Podczas przeszukania mieszkania i samochodu znaleziono 1,2 kilograma marihuany, ponad 200 gramów amfetaminy i tabletki ecstasy. Policjanci zabezpieczyli także wagę. Czarnorynkowa wartość zabronionych substancji to około 80 tys. zł. Zatrzymana para 32-latków już wcześniej była znana policjantom.

Jeszcze tego samego dnia kobieta i mężczyzna trafili do gorzowskiej komendy. Zostaną im przedstawione zarzuty związane z posiadaniem znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia. W ich sprawie Policja złożyła wniosek o wystąpienie do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

 

sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz

Zespół Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.

Ładowanie odtwarzacza...