Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnych kierowców - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Nowa Sól

Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnych kierowców

Data publikacji 09.08.2017

Nowosolska drogówka każdego dnia przeprowadza kontrole drogowe, aby wyeliminować z ruchu kierujących, będących pod wpływem alkoholu. Policjanci surowo egzekwują również przepisy dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości. Właśnie jej niedostosowywanie do warunków na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Jednego dnia policjanci zatrzymali prawo jazdy aż trzem kierowcom.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli codziennie patrolują ulice powiatu, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu. Mundurowi podczas służby wykorzystują urządzenia do pomiaru prędkości oraz do badania stanu trzeźwości. Konsekwentne egzekwowanie przepisów ruchu drogowego przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa, a co za tym idzie do zmniejszenia liczby zdarzeń drogowych. Niestety pomimo wielu apeli Policji o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów zdarzają się kierowcy, którzy przekraczają dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h, przez co tracą prawo jazdy. Jeden z nich, jechał z prędkością 121 km/h, w miejscu na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Konsekwencją tego nieodpowiedzialnego zachowania było zatrzymanie uprawnień do kierowania na okres trzech miesięcy, mandat i punkty karne. W ciągu jednego dnia nowosolscy policjanci zatrzymali trzem kierowcom prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym lub za jazdę pod wpływem alkoholu. Dwóch mężczyzn wsiadło za kierownicę pomimo zakazu prowadzenia pojazdów. Każdy z nich miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie Działania nowosolskich policjantów pozwalają wyeliminować z naszych dróg kierowców stwarzających zagrożenie, a tym samym wpływają na bezpieczeństwo nas wszystkich. Efektem końcowym nieprzemyślanego zachowania kierowcy będą poważne konsekwencje karne i finansowe.

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie bądźmy obojętni widząc nietrzeźwego kierowcę. Prawidłowa reakcja na takie zdarzenie może zapobiec tragedii. Każdy sygnał czy zgłoszenie o niebezpieczeństwie na drodze, kierowaniu po alkoholu czy w sposób zagrażający bezpieczeństwu innych użytkowników ruchu będzie traktowany priorytetowo przez lubuskich policjantów, z należytą starannością i surowością.

 

st.sierż. Justyna Sęczkowska

KPP w Nowej Soli