Dzielnicowi zatrzymali podejrzanego o kradzież ogrodzenia - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Żagań

Dzielnicowi zatrzymali podejrzanego o kradzież ogrodzenia

Data publikacji 07.08.2017

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Iłowej zatrzymali w bezpośrednim pościgu mężczyznę podejrzanego o kradzież elementów ogrodzenia. Metalowe przęsła zostały odzyskane, a podejrzany usłyszał zarzut kradzieży cudzego mienia.

1 sierpnia tego roku dzielnicowy z Komisariatu Policji w Iłowej otrzymał informację o kradzionych elementach ogrodzenia posesji, należącej do Urzędu Miasta Gozdnica. W czasie działań prowadzonych w tej sprawie policjant, razem z drugim dzielnicowym, w bezpośrednim pościgu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież elementów ogrodzenia. Obaj dzielnicowi zabezpieczyli również siedem metalowych przęseł, które były już zdemontowane z ogrodzenia i zapakowane na wózku.

Zatrzymany przez dzielnicowych 27-latek, mieszkaniec Gozdnicy, usłyszał zarzut kradzieży cudzego mienia. Mężczyzna przyznał się do winy i tłumaczył, że metalowe przęsła chciał sprzedać w punkcie skupu złomu. Straty związane z ta kradzieżą zostały oszacowane na 700 zł. Zabezpieczone przęsła ogrodzenia trafią do prawowitego właściciela. Za kradzież cudzej rzeczy 27-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 

podinsp. Sylwia Woroniec

oficer prasowy KPP w Żaganiu