Uważaj na drodze - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KMP Zielona Góra

Uważaj na drodze

Data publikacji 07.08.2017

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego codziennie są obecni na drogach powiatu – zwłaszcza teraz w wakacyjne weekendy. W ciągu ostatnich trzech dni oprócz działań prewencyjnych prowadzili czynności przy 32 kolizjach i 2 poważnych wypadkach.

Upalna pogoda, powroty z wakacji, długie i wyczerpujące podróże – to wszystko niestety obniża koncentrację kierowców i utrudnia im właściwą reakcję na to co się dzieje na drodze. W miniony weekend zielonogórscy policjanci ruchu drogowego - oprócz zabezpieczania powrotów z wakacji, Kabaretobrania, maratonu rowerowego i meczu żużlowego - pracowali na miejscu 32 kolizji drogowych i 2 poważnych wypadków. Zatrzymali 25 dowodów rejestracyjnych i 2 prawa jazdy.

Wczoraj (6sierpnia) na drodze krajowej K-32 o godzinie 4.30 kierujący seatem leon prawdopodobnie zasnął i zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się czołowo z samochodem Opel Astra, którym podróżowali dwaj obywatele Ukrainy. Wszyscy trzej mężczyźni mają poważne urazy kończyn dolnych. Tegosamego dnia wieczorem około 21.50 na drodze wojewódzkiej W – 279, na obszarze niezabudowanym między Drzonkowem i Zatoniem kierujący peugeotem 407 potrącił śmiertelnie mężczyznę, który nagle wbiegł na jezdnię.

Kierujący samochodami niestety nie zawsze pamiętają o spojrzeniu w lusterko przed rozpoczęciem manewru skrętu w lewo lub wyprzedzania – taka była przyczyna kolizji w Nowogrodzie Bobrzańskim 6 sierpnia około godziny 12.50. Kierujący samochodem Skoda nie zauważył motocyklisty, który rozpoczął już manewr wyprzedzania i gwałtownie skręcił w lewo. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 450 zł.  

Do kolizji dwóch rowerów doszło w sobotę (5 sierpnia) około 18.10 na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Wojska Polskiego. Kierująca rowerem sprawczyni miała 0,25 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i została ukarana mandatem 500 zł. W niedzielę na K-32 doszło do zderzenia dwóch volkswagenów. Kierujący, który miał prawo jazdy zaledwie od roku, nie opanował samochodu i uderzył w jadącego na przeciwległym pasie golfa.Na zatłoczonej wakacyjnymi powrotami S-3 także doszło w niedzilę do kolizji trzech samochodów – kierujący samochodem renault nie zdążył zahamować i uderzył w rovera i volvo, które wraz z innymi samochodami zatrzymały się z powodu chwilowego spowolnienia ruchu. Sprawca kolizji nie został ukarany mandatem – policjanci sporządzili wniosek o jego ukaranie do sądu.

 

podinsp. Małgorzata Barska

KMP w Zielonej Górze