Zachowajmy rozsądek podczas letniego wypoczynku - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Wschowa

Zachowajmy rozsądek podczas letniego wypoczynku

Data publikacji 07.08.2017

Wakacje w pełni, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że wielu z nas wybiera wypoczynek nad wodą. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci zależy w dużej mierze od nas samych, od tego jakie decyzje podejmiemy. Kierujmy się zdrowym rozsądkiem i przestrzegajmy kilku prostych zasad. Tak, aby wypoczynek nie zmienił się w tragedię.

Za nami jeden z najgorętszych weekendów, co można było zauważyć na plażach Jeziora Lgińskiego i Jeziora Sławskiego. Odbywające się „Dni Sławy” na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku, regaty żeglarskie, pokazy sztucznych ogni, występy artystów przyciągnęły tłumy. Wschowscy i sławscy policjanci monitorowali stan bezpieczeństwa zarówno na lądzie, jak i na wodzie.

Pamiętajmy jednak, że jest to zarówno forma relaksu, ale i zagrożenia o czym świadczyć może utonięcie 57-letniego mieszkańca Szczawno-Zdroju. Ciało mężczyzny zostało znalezione wczorajszego przedpołudnia (6 sierpnia) w trakcie przeszukiwań kąpieliska przy plaży głównej w Sławie. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Nie zapominajmy również o tym, że plaże odwiedzają nie tylko osoby chcące wypocząć. To także okazja dla złodziei, którzy wykorzystują naszą nieuwagę i kradną wartościowe przedmioty pozostawione bez opieki na plaży czy w domkach letniskowych lub namiotach. Tak było w przypadku 34-letniej mieszkanki Zielonej Góry, której aparat fotograficzny oraz pieniądze zniknęły z otwartego domku letniskowego. 29-letnia mieszkanka Suwałk, która zaparkowała auto pod domkiem letniskowym pozostawiła na fotelu pasażera plecak, portfel z pieniędzmi, telefon komórkowy, dokumenty warte ponad 3 tys. złotych. Szybkie zgłoszenie, czujność znajomych, reakcja mundurowych spowodowały, że 39-letni mieszkaniec Żagania został zatrzymany i trafił po policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Natomiast skradzione przedmioty wróciły do prawoawitej właścicielki.

 

podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa