Operacja Woodstock 2017- policyjny raport ze zdarzeń - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

Operacja Woodstock 2017- policyjny raport ze zdarzeń

Zakończyła się odsłona koncertowa na XXIII edycji Przystanku Woodstock. Nie oznacza to jednak końca pracy dla policjantów, którzy w ramach Operacji Policyjnej nadal czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców i wszystkich tych, którzy jeszcze nie wyjechali z przygranicznego Kostrzyna. Niżej przedstawiamy informację o zdarzeniach, które zostały zarejestrowane przez stróżów prawa.

Od początku rozpoczęcia Operacji Woodstock 2017 odnotowano 153 przestępstwa. W tym 97 przestępstwa narkotykowe to jest posiadanie środków odurzających, 34 kradzieży w tym dokumentów, telefonów i innego mienia głównie z namiotów uczestników, 1 zgwałcenie, 1 usiłowanie zgwałcenia, 1 ciężkie uszkodzenie ciała (sprawca już został tymczasowo aresztowany), 1 nieumyślne uszkodzenie ciała, 1 rozbój, 2 zgłoszenia o fałszywym podłożeniu ładunku wybuchowego, 1 naruszenie przestrzeni powietrznej, 6 nietrzeźwych kierujących, 1 naruszenie nietykalności cielesnej służby organizatora. Odnotowano 367 wykroczeń w tym najwięcej- 127 dotyczy spożywania alkoholu w miejscu zabronionym, 80 z kategorii ruchu drogowego, 48 dotyczy zaśmiecania, 18 używanie słów obelżywych, 9 kradzieży sklepowych i inne. W związku ze złamaniem przepisów prawa zatrzymano łącznie  118 osób. Szacujemy, że liczba uczestników podczas finałowych koncertów wyniosła około  250.000. Do Kostrzyna nad Odrą przybyły do tej pory 296 pociągów specjalnych, rejsowych i międzynarodowych, którymi przyjechało 67.657 uczestników. Pojazdów na przygotowanych parkingach jest 15.684. Szacujemy że liczba pojazdów pozostających w innych miejscach wynosi około 20.000.

  • W sobotę 5 sierpnia około godziny 21.30,  44-letni mieszkaniec Kostrzyna nad Odrą poinformował telefonicznie Centrum Powiadamiania Ratunkowego o zamachu na terenie festiwalu Woodstock. Mężczyzna został zidentyfikowany i zatrzymany przez Policję kilka godzin po zdarzeniu. Zatrzymany odpowie z art. 224a KK, który przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.
  • W sobotę 5 sierpnia o godzinie 5.00 w Kostrzynie przy ul. Północnej na terenie pola namiotowego  „Przystanku Woodstock” 19-latek wspólnie z dwoma nieustalonymi dotąd mężczyznami dokonał rozboju na 20-letnim mieszkańcu Kostrzyna. Napastnicy trzymając pokrzywdzonego za szyje i zadając ciosy w brzuch zabrali mu 2500 złotych i telefon komórkowy.

 

Opracował: nadkom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie