Operacja Woodstock 2017- policyjny raport ze zdarzeń - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

Operacja Woodstock 2017- policyjny raport ze zdarzeń

Data publikacji 05.08.2017

Mija kolejna doba Operacji Policyjnej związanej z zabezpieczeniem festiwalu w Kostrzynie nad Odrą. Policjanci wszystkich pionów w pocie czoła służą, aby zapobiegać różnym formom łamania prawa. Jeszcze dużo pracy przed nimi, ale zaangażowanie funkcjonariuszy znajduje uznanie w oczach wszystkich tych, którzy obserwują ich ciężką służbę. Niżej prezentujemy kolejny uaktualniony policyjny raport z zaistniałych zdarzeń.

Od początku rozpoczęcia Operacji Woodstock 2017 odnotowano 106 przestępstw. W tym 73 przestępstwa narkotykowe to jest posiadanie środków odurzających, 20 kradzieży w tym dokumentów, telefonów i innego mienia głównie z namiotów uczestników, 1 zgwałcenie, 1 usiłowanie zgwałcenia, 1 ciężkie uszkodzenie ciała (sprawca już został tymczasowo aresztowany), 1 nieumyślne uszkodzenie ciała, 1 zgłoszenie o fałszywym podłożeniu ładunku wybuchowego, 1 naruszenie przestrzeni powietrznej, 5 nietrzeźwych kierujących, 1 naruszenie nietykalności cielesnej służby organizatora. Odnotowano 277 wykroczeń w tym najwięcej- 80 dotyczy spożywania alkoholu w miejscu zabronionym, 62 z kategorii ruchu drogowego, 34 dotyczy zaśmiecania, 16 używanie słów obelżywych, 9 kradzieży sklepowych i inne. W związku ze złamaniem przepisów prawa zatrzymano łącznie  89 osób. Szacujemy że liczba uczestników wynosi około 220.000. Do Kostrzyna nad Odrą przybyło do tej pory 262 pociągi specjalne, rejsowe i międzynarodowe, którymi przyjechało 64.200 uczestników. Pociągami wyjechało zaś 5200 uczestników. Pojazdów na przygotowanych parkingach jest 15.684. Szacujemy że liczba pojazdów pozostających w innych miejscach wynosi około 20.000.

 

  • 33-letni mężczyzna, który podejrzany jest o spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała u 42-latka, który w stanie krytycznym przebywa w szpitalu w Gorzowie Wlkp., został tymczasowo aresztowany.
  • Policjanci z Posterunku Polowego przyjęli od 20-letniej kobiety zawiadomienie o usiłowaniu zgwałcenia.
  • W  miejscowości Kowalów na dachu pociągu relacji Warszawa – Kostrzyn siedział 25- letni mężczyzna. Sytuację tą zauważył dyżurny ruchu, który skierował skład na boczny tor. Nieodpowiedzialne zachowanie zakończyło się 500 zł mandatem i możliwością kary finansowej za straty spowodowane tą sytuacją.
  • W piątek /4 sierpnia/ około godziny 16.00 z mostu w Kostrzynie do Warty skoczył 27-letni mężczyzna, policjanci przy brzegu udzielili mu pomocy. Mieszkaniec województwa pomorskiego został oddany w ręce medyków.


    Opracował: nadkom. Marcin Maludy
    Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.