Skradzioną kartą zrobił zakupy za blisko 35 tysięcy złotych - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Krosno Odrzańskie

Skradzioną kartą zrobił zakupy za blisko 35 tysięcy złotych

Data publikacji 18.05.2017

Kryminalni z krośnieńskiej komendy ustalili personalia mężczyzny, podejrzewanego o kradzież saszetki wraz z kartą bankomatową, za pomocą której, przy współpracy z innymi osobami, dokonał płatności za zakupy na blisko 35 tys. złotych. W sprawę zamieszany jest także 23-latek oraz 16-latka. Za swój czyn odpowie również 17-latek, który pomógł w ukryciu zakupionych rzeczy.

Do zdarzenia doszło pod koniec kwietnia w Krośnie Odrzańskim. Sprawca wykorzystując okazję ukradł z niezamkniętego pojazdu saszetkę wraz z pieniędzmi i dokumentami . Na nieszczęście właściciela w saszetce była także karty płatnicza i bankomatowa, za pomocą której sprawca po pokonaniu zabezpieczenia wypłacił pieniądze z bankomatu, a także wspólnie z innymi ustalonymi osobami  dokonał zakupów za pomocą tej karty, na łączną kwotę blisko 35 tys. złotych. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego z krośnieńskiej komendy, którzy ustalili sprawcę oraz osoby współuczestniczące w tym procederze. Podejrzewany o dokonanie kradzieży saszetki wraz z zawartością to 23-latek, który za przestępstwa dokonane w ostatnim czasie na terenie Krosna Odrzańskiego, decyzją Sądu przebywa w areszcie:

http://krosno.lubuska.policja.gov.pl/go3/serwis-informacyjny/aktualnosci/20984,Zatrzymany-i-aresztowany-za-kradziez-samochodu-wlamanie-i-posiadanie-narkotykow.html

Natomiast osoby, z którymi wspólnie dokonywał zakupów za pomocą uprzednio skradzionej karty, to 16-latka i 23-letni mężczyzna. Za swoje postępowanie odpowie także 17-latek, który pomógł w ukryciu zakupionych rzeczy. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli między innymi sprzęt audio, telefon, biżuterię, odzież, zabawki oraz różnego rodzaju akcesoria dziecięce.  W przypadku dorosłych sprawą zajmie się Sąd Karny, natomiast nieletnia odpowie za swój czyn przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

 

Asp. szt. Justyna Kulka

KPP w Krośnie Odrz.

Ładowanie odtwarzacza...