Zatrzymany i aresztowany za kradzież samochodu, włamanie i posiadanie narkotyków - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Krosno Odrzańskie

Zatrzymany i aresztowany za kradzież samochodu, włamanie i posiadanie narkotyków

Data publikacji 10.05.2017

Trzy miesiące aresztu - taką decyzję podjął sąd, wobec mężczyzny zatrzymanego przez policjantów z Krosna Odrzańskiego, którzy działali we współpracy z jednym z pokrzywdzonych. 23-latkowi zarzuca się kradzież VW Golf, włamanie do Opla Vectry i dokonanie kradzieży znajdującego się w jego wnętrzu mienia, a także posiadanie narkotyków. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego krośnieńskiej komendy w związku z działaniami podjętymi we współpracy z jednym z pokrzywdzonych, zatrzymali, mężczyznę podejrzewanego o dokonanie przestępstw na terenie miasta i gminy Krosno Odrzańskie. Do zatrzymania 23-latka doszło w sobotę (6 maja), na jednym z leśnych parkingów. Mężczyźnie zarzuca się kradzież pojazdu VW Golf z posesji, o wartości 5 tys. zł wraz z dokumentami, włamanie do pojazdu Opel Vectra, z którego zabrał między innymi portfel z dokumentami, telefon komórkowy, zestaw narzędzi, radio, zestaw wędkarski i inne przedmioty o łącznej wartości przeszło 2 tys. złotych. Mężczyzna posiadał także amfetaminę, znalezioną przy nim przez policjantów w trakcie zatrzymania. Ponadto w wyniku dalszych czynności, kryminalni w pomieszczeniach zajmowanych przez 23-latka, znaleźli przedmioty pochodzące z innych przestępstw dokonywanych na terenie Krosna Odrzańskiego. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Prokurator po zapoznaniu się z materiałami postępowania , a także mając na względzie, iż podejrzany dopuścił się zarzucanych czynów w warunkach recydywy, wystąpił z wnioskiem o areszt, do którego przychylił się sąd. Decyzją Sądu w Krośnie Odrzańskim, 23-latek spędzi kolejne trzy miesiące w areszcie. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Zarzuty otrzymał również inny 23-latek, który przyznał się do ukrycia przedmiotów pochodzących z włamania do Opla Vectry. Ponadto funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego w trakcie przeszukania znaleźli w jego mieszkaniu biały proszek, którego badanie potwierdziło, iż jest to amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Podczas przesłuchania usłyszał zarzut posiadania narkotyków oraz paserstwa.

Źródło: asp.szt.Justyna Kulka

KPP w Krośnie Odrzańskim

 

Ładowanie odtwarzacza...